Obrazy – jakie wybrać do salonu, sypialni czy łazienki?

0

Dekoracje w domu są potrzebne. Nie tylko sprawiają, że pomieszczenia są bardziej przytulne, ale zapewniają także ciekawe wykończenie, a czasem nawet ochronę ścian. Czy wiesz, na jakie rozwiązania postawić w łazience, jakie wybrać w sypialni, czy w salonie? Możliwości jest wiele, kilka z nich opiszemy w tym artykule. Podpowiemy, co najlepiej wybrać, aby cieszyć się pięknem i trwałością przez długi czas.

1. Obrazy do salonu – górą jasne motywy

2. Sypialnia – obrazy pozwalające zasnąć

3. Jakie obrazy do łazienki? Możliwości jest sporo!

Propozycji od różnych autorów jest mnóstwo. Niektóre droższe ze względu na popularność malarza, inne wykonane przez komputer. Co wybierzesz? Oczywiście wiele zależy od Twoich możliwości finansowych, a także powierzchni na ścianie, jaką chcesz wypełnić. Przedstawimy kilka możliwości, na jakie możesz postawić w sklepie https://www.swiat-obrazow.pl/obrazy.html.

Obrazy do salonu – górą jasne motywy!

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach królują jasne barwy, jeśli chodzi o pomieszczenie, jakim jest salon. Prawdopodobnie dlatego, że wszyscy kochamy przytulne, jasne wnętrza, gdy dużo w nich przebywamy. Więcej na temat wystroju znajdziesz tutaj: http://www.san-pas.pl/obrazy-do-salonu-i-inne-dodatki-jakie-warto-wybrac-aby-wnetrze-nabralo-charakteru/. Dziś chcemy jednak przyjrzeć się obrazom, które sprawdzą się w salonie. Przedstawimy trzy kategorie, jeśli chodzi o tematykę:

  • zaczniemy od obrazów na płótnie, które przedstawiają krajobraz. Nie musi to być realistyczny obraz, często będą to fikcyjne góry, czy tereny zielone. Możliwości jest wiele. Warto postawić na przeważające w obrazie kolory pastelowe, które są w ostatnim czasie modne i z pewnością dopełnią wystrój wnętrza, jakim jest salon. Oczywiście, jeśli ten utrzymany jest w jasnych barwach, a wystrój jest właśnie w pastelowych kolorach.
  • drugim motywem, na jaki warto postawić są zwierzęta, te nigdy się nie znudzą. Najlepiej wybieraj obrazy bardzo realistyczne, które potrafią oddać każdy szczegół, wtedy obraz prezentuje się nadzwyczajnie! Co będzie dobrym rozwiązaniem? Postawilibyśmy na biało-czarne żurawie na szarym tle. 
  • portrety są teraz w modzie, ale nie takie, jak miało to miejsce za czasów królów polskich. Chodzi tutaj o bardzo nowoczesne, z małą ilością detali, a sporą ilością rozmytych kształtów. Kolor szary, biel i dodatek czerni zmieszany z jednym mocniejszym odcieniem – świetne!

Sypialnia – obrazy pozwalające zasnąć

Tutaj nie ma szczególnych rozwiązań. Stawiaj na obrazy o odpowiednio dobranych barwach do wystroju wnętrz i ścian. Pamiętaj, aby wybierać przede wszystkim barwy stonowane, które nie sprawią, że w noc z pełnią księżyca, nie będziesz mógł zasnąć. Wybieraj stonowane, delikatne kolory, a sam motyw obrazu pozostawiamy Tobie do wyboru. Podpowiemy jednak, że kwiatowe sprawdzają się świetnie.

Jakie obrazy do łazienki? Możliwości jest sporo!

Motywów do łazienki jest mnóstwo. Świetnie sprawdza się las, zieleń, kwiaty, ale i góry, czy obrazy, gdzie króluje błękit nieba. Nie ważne jednak, na jaką barwę postawisz, tutaj liczy się wykonanie. Wybieraj obrazy na szkle z dwóch podstawowych powodów. Przede wszystkim same nie stracą na wykończeniu nawet po latach zbierania wszelkich zachlapań. Ponadto pomogą w ochronie ściany przed wilgocią, jeśli w łazience nie postawiłeś na płytki, a farbę. Oczywiście wybieraj obrazy klejone, to stabilniejszy wybór i większa ochrona przed zachlapaniami ściany.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here