W czerwcu POLSAT JimJam uczy najmłodszych, jak ważne w poznawaniu świata jest zadawanie pytań. W ramach cyklu „Ciekawość” najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć takie bajki jak: „Hau hau, Ćwirka i Panda Dave”, „Tropiciele zagadek” oraz „Daisy i Ollie”. Programy w tym cyklu zachęcają dzieci do odkrywania i poszukiwania odpowiedzi. Pokazują, jak być otwartym i ciekawym świata oraz pomagają przezwyciężyć wątpliwości i niepewność. Odcinki poszerzają horyzonty dzieci, zachęcają do interakcji i motywują do rozmowy na tematy zawarte w programach. Na maraton bajek z odznaką „Ciekawość” zapraszamy codziennie o 16:40 od 1 czerwca.

POLSAT JimJam podkreśla, że wszystkie programy pojawiające się na kanale nie tylko bawią, ale też uczą. Towarzyszą najmłodszym w ich emocjonalnym i intelektualnym rozwoju, uczeniu się nowych słów, a także kształtowaniu empatii i wrażliwości. Programy opatrzone odznaką „Ciekawość” zachęcają widzów do zadawania pytań oraz bycia otwartym i ciekawym świata.

W bajce „Hau hau, Ćwirka i Panda Dave” sympatyczni bohaterowie uczą najmłodszych widzów zadając im pytania wielokrotnego wyboru związane z wieloma różnymi dziedzinami. Każdy odcinek rozgrywa się w innym miejscu, np. w krainach baśni i muzyki, co daje szansę na poznanie powiązanych z nimi pojęć. W trakcie podróży dzieci zdobywają wiedzę związaną z przyrodą, sztuką czy podstawową matematyką, a wszystko to za sprawą zabawnych postaci, które czerpią radość z doświadczania nowych rzeczy.

Bohaterowie programu „Daisy i Ollie” przeżywają przygody, które odnoszą się do codziennych sytuacji z życia każdego malucha. Każdy dzień przynosi nowe doświadczenie i kolejną okazję do zadawania najróżniejszych pytań – o rzeczy ważne, ale także o zabawne błahostki. Daisy i Ollie nie przepuszczą żadnej okazji, by dowiedzieć się czegoś nowego. Perypetie przyjaciół pokazują małym widzom, że nie ma złych pytań.

Z kolei dzięki postaciom z bajki „Tropiciele zagadek” dzieci uczą się łączenia faktów i informacji oraz myślenia przyczynowo-skutkowego. Bohaterowie w każdym odcinku prowadzą jakieś śledztwo, odkrywają i rozwiązują zagadki. Uczą maluchy przydatnych umiejętności, takich jak życzliwość, szacunek do innych i uczciwość. Po rozwiązaniu każdej zagadki kot Wafel przedstawia krótkie podsumowanie, dzięki czemu mali widzowie mają okazję prześledzić krok po kroku cały proces prowadzący do rozwikłania tajemnicy.

Na bajki z odznaką „Ciekawość” zapraszamy codziennie o 16:40 już od 1 czerwca w POLSAT JimJam. Odkryj, jak wiele możesz nauczyć się przez zabawę!