Odkryj doskonałe prezenty na pierwsze urodziny dziecka! Sprawdź nasze zabawki i zaskocz się!

Sprawdź pomysły na prezent na pierwsze urodziny dziecka! Wybierz zabawkę, która z pewnością rozbawi i ucieszy solenizanta lub solenizantkę. To wyjątkowa chwila, którą rodzice chcą podzielić z bliskimi, dlatego często organizują małe przyjęcie. Będąc gościem, nie zapomnij o małym prezencie dla malucha, który uwielbia dostawać zabawki! Jesteś babcią, dziadkiem, wujkiem, ciotką, rodzeństwem lub zaproszonym gościem na urodzinowym przyjęciu? Zobacz nasz wpis, gdzie znajdziesz bestsellerowe propozycje na prezenty urodzinowe.

ODKRYJ DOSKONAŁE PREZENTY NA PIERWSZE URODZINY DZIECKA! SPRAWDŹ NASZE ZABAWKI I ZASKOCZ SIĘ!

Sprawdź pomysły na prezent na pierwsze urodziny dziecka! Wybierz zabawkę, która z pewnością rozbawi i ucieszy solenizanta lub solenizantkę. To wyjątkowa chwila, którą rodzice chcą podzielić z bliskimi, dlatego często organizują małe przyjęcie. Będąc gościem, nie zapomnij o małym prezencie dla malucha, który uwielbia dostawać zabawki! Jesteś babcią, dziadkiem, wujkiem, ciotką, rodzeństwem lub zaproszonym gościem na urodzinowym przyjęciu? Zobacz nasz wpis, gdzie znajdziesz bestsellerowe propozycje na prezenty urodzinowe.

W naszych topowych pomysłach na prezent na roczek znajdziesz m.in. instrumenty dla dzieci, sortery edukacyjne, jeździki i pchacze oraz wiele innych super propozycji. To jedne z najbardziej popularnych zabawek dla maluszków w tym wieku, które rozwijają ich umiejętności i dostarczają mnóstwo radości!

KOSTKI AKTYWIZUJĄCE I STOLIKI

Super prezent na pierwsze urodziny to kostki i stoliki aktywizujące! Dzięki nim maluszek rozwija zmysły i umiejętności. Stolik aktywizujący Sailors Bay Little Dutch to prawdziwa atrakcja. Ma tor z wielorybem, statkami i żaglówką, metalową pętlę z klockami do przesuwania, puzzle, gdzie trzeba dopasować kształty, zębatki i trzy wieże do układania. To drewniany stolik aktywizujący, który dostarczy mnóstwo rozrywki przez długie godziny!

Zdjęcie: LITTLE DUTCH STOLIK EDUKACYJNY DREWNIANY SAILORS BAY

KSIĄŻKI DLA DZIECI

Książki dla dzieci to świetny sposób na wspólne miłe spędzanie czasu, a przy okazji wspierają rozwój i edukację malucha. Czytanie razem buduje silne więzi między rodzicem a dzieckiem, dlatego to zawsze trafiony pomysł na prezent. Zwłaszcza na pierwsze urodziny warto wybrać książki sensoryczne, które pobudzają wszystkie zmysły dziecka, albo te do kąpieli, które dodatkowo zachęcą do czytania podczas zabawy w wodzie. To niesamowicie korzystna aktywność, która rozwija wymowę, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię i sprzyja integracji sensorycznej.

Zdjęcie: WYDAWNICTWO RM MONTESSORI ĆWICZENIA I ZABAWY DLA MALUCHÓW

INSTRUMENTY NA ROCZEK

Super pomysłem na roczek są instrumenty dla dzieci! To zabawki, które nie tylko dostarczają radości, ale także wspierają rozwój sensoryczny podczas miłej i przyjemnej zabawy. Warto zauważyć, że dzieci uczą się wiele nowych umiejętności korzystając z instrumentów muzycznych. Na przykład pianino czy gitara rozwijają kreatywność i pomagają doskonalić umiejętności słuchania. Wybierając instrument, warto rozważyć różne rodzaje, jak perkusja dla rytmicznych dźwięków czy gitara czy fortepian dla melodyjnych tonów. To świetny prezent dla małych artystów!

Zdjęcie: B.TOYS ZESTAW INSTRUMENTÓW DLA DZIECI

Zdjęcie: FAT BRAIN TOYS DZWONKI ROCK’N’ROLLER PIANO

SORTERY NA ROCZEK

Jasne, wiemy dobrze, że najlepszy prezent dla dziecka to taki, który bawi, ale także wspiera jego rozwój i zachęca do nauki. Z okazji pierwszych urodzin przygotowaliśmy ciekawe edukacyjne kostki. To zabawki, które rozwijają prawidłową pracę wszystkich zmysłów dziecka, poprawiają zwinność jego rączek i uczą rozpoznawania podstawowych kształtów i kolorów. Wielu znanych producentów, jak Fat Brain Toys, Janod czy B.Toys, oferuje kostki o świetnej jakości i wartościach edukacyjnych.

Dla rocznego maluszka świetnym prezentem jest sorter. To zabawki z otworami o różnych kształtach, do których dziecko musi dopasować odpowiedni element. Dzięki nim maluch rozwija umiejętność rozpoznawania kolorów i kształtów. Dobrym wyborem będą także karty kontrastowe lub maty edukacyjne, które dostarczą mnóstwo radości i edukacyjnej zabawy.

JEŹDZIKI I PCHACZE NA ROCZEK

W tym wieku maluchy zaczynają oswajać samodzielne chodzenie, więc pchacze są świetną zabawką, która wspomaga rozwijanie tej umiejętności. Jeździki w formie zwierzątek, edukacyjne pchacze i wózki z klockami to doskonała okazja do przyspieszenia nauki chodzenia na własnych nogach.

Dwunastomiesięczne dziecko coraz bardziej interesuje się otaczającym światem, dlatego zaczyna stawiać pierwsze kroki, aby zwiększyć swoje poznawcze zdolności. Gdy wybierasz zabawkę dla jednorocznego maluszka, warto zwrócić uwagę na te do pchania i ciągnięcia, które zachęcają do aktywności fizycznej. Takie ruchowe zabawki są świetnym prezentem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w tym wieku, ponieważ ruch jest kluczowym czynnikiem stymulującym ich rozwój, w tym także intelektualny.

Ważne, żeby wybrać takie zabawki i prezenty dla rocznego dziecka, które ucieszą obdarowanych, a także będą rozwijające. Ukończenie pierwszego roku życia jest szczególnie ważne, bo maluch dynamicznie się rozwija i przechodzi soki rozwojowe. Dlatego wybierajmy wartościowe zabawki pod kątem edukacyjnym, kreatywnym lub też rozwoju fizycznego.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Uśmiechnięte dzieci to szczęśliwi rodzice

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl