Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

Każdy z rodziców zdaje sobie sprawę, że stworzenie przestrzeni dla malucha to trudny sprawdzian. To wielofunkcyjne wnętrze, które w dużej mierze pełni role miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Dlatego stawiając na dekoracyjne detale aranżacyjne, a także listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich wysoką jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się, dlaczego nie warto rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Głównym zadaniem listew jest prawidłowa ochrona podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe skutecznie ukrywają szczelinę dylatacyjną, która występuje podczas montażu podłogi. W takim wypadku kluczowa jest ochrona paneli nawet stworzonych z wysokiej jakości płyty MDF — podłogi zazwyczaj są właściwie impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli nieczystości oraz wilgoć dostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie ,a także nieestetyczne wybrzuszanie się podłogi. W takim wypadku rozwiązaniem problemu będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają również wielką rolę w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą stanowiły skuteczną ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe gwarantują doskonałe wykończenie podłogi oraz właściwie zabezpieczają ścianę przed usterkami.

Drugim, znaczącym elementem jest bezpieczeństwo — właściwie wyprofilowana listwa przypodłogowa umożliwia sprawne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Sprytnie ukryte przewody nie będą interesować dzieci, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Powszechne w sprzedaży listy stworzone są z przeróżnych materiałów, o finezyjnych formach i niespotykanych strukturach. Które zatem są najlepsze dla tak ważnego pokoju?

Odpowiedź jest jedna: gładkie, o prostym przekroju. Głównym elementem jest tu sprawność w myciu listew. W pokoju dziecięcym należy wziąć pod uwagę, że możemy spodziewać się wszystkiego. W związku z tym dla rodziców, ceniących sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez zbędnych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowym atutem jest to, że listwa przypodłogowa od Mardom cechuje się wysoką odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu gwarantują idealny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długiej styczności z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Sprawdzając listwy przypodłogowe, należy postawić na trwałe produkty. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na przypadkowe uderzenia podczas figli czy sprzątania, a zarazem być wytrwała na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — ta słabej jakości wgniecie się i zdeformuje pod naciskiem dziecięcych dłoni. Z uwagi na aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, należy zakupić produkty o dobrej jakości, odporne na uderzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce z dodatkiem innowacyjnej technologii ScratchShield®, która w największym stopniu utwardza powierzchnię, sprawia, że sztukateria podłogowa jest wyjątkowo odporna. Wytrzymałość materiału zapewnia ochronę nie tylko przed uderzeniami, lecz także przed intensywnymi zarysowaniami takimi jak nożyczki.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Wybierając sztukaterię do pokoju dziecięcego, chcemy żeby była użyteczna, ale także ładna i pasowała do wnętrza — również w przyszłości. Czym zatem się kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Powinniśmy dobrać listwę zgodnie z wymiarami pomieszczenia. Duży pokój zachowa równowagę jeśli wstawimy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. W przypadku średniego pomieszczenia zalecamy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego metrażu nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Dzięki kierowaniu się tą zasadą zachowamy ład we wnętrzu oraz wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Umieszczając listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, liczymy na to, że będą nam doskonale służyć przez wiele lat. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można zmieniać pod względem malowania, dostosowując kolor do zmieniających się upodobań. Nie musisz się martwić, gdyż możesz użyć tej samej farby, którą zostały pomalowane ściany pokoju. Powinno się jednak pamiętać o zakupie farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który usprawnia malowanie i pogłębia przyczepność pigmentu do produktu. Dzięki temu, wraz z dorastaniem dzieci, można przemalowywać listwy, dopasowując je do aranżacji pokoju.

Białe listwy przypodłogowe

Montując listwy do pokoju dziecięcego, można także postawić na ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego stylu, niezależnie od ulegającej zmianie aranżacji pomieszczenia. Biała listwa przypodłogowa to doskonałe rozwiązanie, które doskonale wpasuje się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również całym mieszkaniu do perfekcyjnego wykończenia podłogi. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są doskonale zabezpieczone oraz gotowe do montażu. To wybór na lata, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj