Onision: Drapieżca z Youtube’a – to jedna z największych i najbardziej kontrowersyjnych gwiazd amerykańskiego Youtube’a. Przez ponad dekadę cieszył się ogromną popularnością. Niemniej jesienią 2019 roku stał się obiektem ataków – grupa kobiet oskarżyła go o nieuczciwe zachowania. Świat wirtualny zawrzał od plotek i domysłów, aż niespodziewanie po kilku tygodniach zapadła nagła cisza. Co się wydarzyło? Nowy trzyodcinkowy dokument discovery+ Originals „Onision: Drapieżca z Youtube’a” badający sprawę Grega Jacksona zadebiutował 15 marca w Playerze!

Greg Jackson – od początku w YouTube

Greg Jackson – znany światu jako Onision – związany jest z Youtubem niemal od samego początku. Wraz z rozwojem platformy, znacząco rosła także jego popularność. Jackson miał miliony subskrybentów na różnych kanałach, przyciągał fanów wyjątkowo specyficznym humorem. Podczas gdy jego treści internetowe były mroczne, to co działo się w prawdziwym życiu, wydaje się jeszcze bardziej niepokojące, a według osób wysuwających oskarżenia – mogło być uznane za przestępstwa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sezon programu Mai Popielarskiej na antenie HGTV

Wiele osób wskazywało, że  Onision  dobrze orientował się w przepisach dotyczących przestępstw seksualnych w poszczególnych stanach USA. Możliwe jest, że z premedytacją budował więzi z nieletnimi dziewczynami, po to by w wyniku manipulacji przekształcić je w relacje seksualne gdy tylko te kobiety osiągały pełnoletność. Jego pozycja twórcy internetowego, który bezpośrednio komunikuje się z fanami – jak twierdzą obserwatorzy – tylko ułatwiła mu wyszukiwanie i rozmowy z młodymi wielbicielkami. Teraz kobiety zgłaszają się, mówiąc, że były do nich podstępnie zmuszane, a Youtuber żerował na ich młodym wieku i braku doświadczenia. Amerykańskie organy ścigania prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Im więcej pojawia się oskarżeń, tym więcej rodzi to pytań i wątpliwości.

Nowa seria dokumentalna porusza ważne i aktualne tematy dla pokolenia, które pokochało internet i portale streamingowe. Ujawnia prawdę o jednej z najbardziej znanych postaci w tym świecie” – mówi Lisa Holme, Group SVP Content and Commercial Strategy dla discovery+ i dodaje: „Ta wstrząsająca i zaskakująca historia jest doskonałym przykładem na to, że prawda potrafi być dziwniejsza od fikcji. Dlatego jesteśmy dumni, że możemy dołączyć ten tytuł jako format discovery+ Originals do naszej kolekcji”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marzec w National Geographic, Nat Geo People i National Geographic Wild

Twórcy serii „Onision: Drapieżca z Youtube’a” badają tajemnice, kontrowersje i oskarżenia padające pod adresem Grega Jacksona, stawiają także pytanie: co się dzieje, gdy ktoś posuwa się za daleko w świecie pełnym influencerów? Przeszłość znanego Youtubera jest brana pod lupę. Analizowane są jego wybryki, niebezpieczne zachowania i domniemane niepożądane działania. Twórcy dotarli do jego ojca  Randiego Jacksona, byłej narzeczonej  Shiloh i uznanego dziennikarza telewizyjnego Chrisa Hansena. Dokument zawiera wywiady z oskarżycielami i śledczymi badającymi sprawę, a także rozmowy z innymi twórcami internetowymi. W filmie znajdują się również materiały archiwalne z kanałów Onisiona.

Onision: Drapieżca z Youtube’a – kiedy i gdzie oglądać

Trzyodcinkowa seria dokumentalna „Onision: Drapieżca z Youtube’a” została wyprodukowana dla discovery+ przez Blackfin, firmę należącą do eOne. Geno McDermott jest producentem wykonawczy, a Grace Miller prowadziła nadzór artystyczno-managerski nad produkcją.

Nowa seria discovery+ Originals „Onision: Drapieżca z Youtube’a” zadebiutowała 15 marca w serwisie www.player.pl. Na platformie dostępne są już wszystkie trzy odcinki filmu.

2 KOMENTARZE

  1. Może ktoś polecić jakieś bezcenne narzędzia dla początkujących youtuberów? Narżedzia co jest trendy na yt, i inne. Póki co mam już OBS studio, mikrofon i kamerka już jedzie kurierem.

    • musisz dobrze zacząć film żeby utrzymać widza, liczy się długość oglądania, bardzo dużo poradników jest na youtube, wystarczy wpisac poradnik youtubera itp.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here