Wybierzmy się w ekscytującą, odkrywczą podróż na południowy kraniec Ameryki Południowej z nowym serialem dokumentalnym „Patagonia: ukryty raj”. Ta porywająca seria, która zadebiutuje na antenie Polsat Viasat Nature 10 grudnia o 15:35, odkrywa tajemnice Patagonii – regionu słynącego
z zapierających dech w piersiach krajobrazów, bogatej fauny i flory.

Patagonia: ukryty raj

„Patagonia: ukryty raj” zabiera widzów w hipnotyzującą podróż do serca tego rozległego i dzikiego regionu, rozciągającego się na części Argentyny i Chile. Seria składa się z trzech odcinków, które zagłębiają się w różnorodne ekosystemy, od potężnych Andów po najbardziej wysunięty na południe przylądek Horn. Każdy odcinek oferuje rzadkie spojrzenie na życie zwierząt, dla których Patagonia jest domem.  

1. odcinek (Ogień i lód) odkrywa sekretne życie pum i kolibrów. Będziemy szybować wraz z kondorami nad lodowcowymi szczytami i odkrywać lasy igławy chilijskiej z czasów dinozaurów. Wybierzemy się wraz z ekstremalnymi kajakarzami nad szalejące wodospady i będziemy gonić dzikie konie razem
z patagońskimi kowbojami – gauchos. W 2. odcinku (Ciepło i pył) podążymy ścieżką nieustępliwego wiatru, który wieje na wschód przez suchą pustynię Patagonii. Odkryjemy dziwny świat mar patagońskich – gigantycznych świnek morskich – i zamieszkujących pustynię pingwinów oraz będziemy świadkami pierwszych, niepewnych kroków małych guanako – wielbłądów Patagonii. W ostatnim odcinku (Życie na krawędzi) odkryjemy fascynującą linię brzegową o długości czterech tysięcy mil. Od zimnych, przerażających wód przylądka Horn, gdzie odważne pingwiny skalne pokonują ogromne trudności, aby wychować swoje młode, po daleką północ, gdzie ogromne słonie morskie walczą o swoją pozycję w upale pustyni. Z kolei orki napadają na plaże, porywając szczenięta fok, aby nakarmić swoje młode.

Patagonia jest również miejscem bogatego dziedzictwa kulturowego. Seria zawiera wywiady
z lokalnymi mieszkańcami, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat życia w tym odległym regionie, stojących przed nimi wyzwań oraz historii ich kultury.

„Patagonia: ukryty raj” to emocjonująca i wciągająca podróż, która rzuca światło na nieznane dotąd historie niezwykle malowniczych krajobrazów Patagonii i jej wyjątkowych mieszkańców. Premiera serii odbędzie się 10 grudnia o godzinie 15:35 na kanale Polsat Viasat Nature. Kolejne odcinki w niedziele o tej samej porze.

Patagonia: Kraina cudów

Patagonia to rozległy i dziki region, charakteryzujący się oszałamiającymi krajobrazami, od wulkanów i pustyń po lodowce i wysokie Andy. Lodowiec Perito Moreno, trzeci co do wielkości lodowiec na świecie, ma imponującą długość 51 kilometrów i szerokość pięciu kilometrów. Jest trzecią co do wielkości rezerwą słodkiej wody na świecie.

Dzika przyroda

Region ten jest pełen różnorodnej dzikiej przyrody, w tym kolonii ponad półtora miliona pingwinów magellańskich – największej takiej kolonii na świecie. Tę czarującą krainę zamieszkują również wieloryby, delfiny, foki, lwy morskie, guanako
i pumy.

Różnorodność kulturowa

Patagonia to nie tylko raj dla entuzjastów przyrody, ale także region o dużej różnorodności kulturowej. Zamieszkiwany przez rdzennych mieszkańców i potomków europejskich osadników, obszar ten może poszczycić się bogatym wachlarzem tradycji i historii.

Skrajności i naturalne piękno: Patagonia to kraina kontrastów, gdzie znajdują się zarówno jedne z najbardziej suchych pustyń, jak i niezwykle bujne lasy. Naturalne piękno regionu jest niezrównane: spektakularne góry, lodowce i jeziora pozostawiają wielkie wrażenie na wszystkich odwiedzających.