Październikowa ramówka kanałów HBO, HBO2 i HBO3 to wiele wartych uwagi nowości. W kolejnych tygodniach nadchodzącego miesiąca polecamy:

 • Czarna owca(Czarna owca)– Magda i Arek są zgodnym małżeństwem z 25-letnim stażem, które opiekuje się chorym dziadkiem. Mieszkają z synem, który od dawna pozostaje w związku ze swoją dziewczyną. Wydaje się, że wszystko jest w porządku. To jednak tylko pozory (premiera 2 października, HBO)
 • Superman i Lois II, odc. 1 (Superman and Lois II Ep. 01) – Tyler Hoechlin jako najsłynniejszy na świecie superbohater oraz Elizabeth Tulloch, w roli najbardziej znanej dziennikarki rodem z komiksu, którzy nie radzą sobie ze stresem, presją i złożonością bycia rodzicami w dzisiejszym świecie (premiera 4 października, HBO)
 • Kraniec ziemi, odc. 1 (Edge Of The Earth Ep. 01) – snowboardziści Jeremy Jones, Elena Hight i narciarz Griffin Post jadą do Parku Narodowego Glacier Bay na Alasce, aby spróbować bezprecedensowego zejścia z góry Bertha w niebezpiecznych zimowych warunkach (premiera 6 października, HBO)
 • Młodzi wściekli(Here Are The Young Men) – nastolatkowie z Dublina – Matthew, niezależna Jen, nihilistyczny Rez i szalony Kearney – opuszczają szkołę, aby oddać się piciu i narkotykom. Jednocześnie popełniają szokujące wykroczenia, które nieodwołalnie zmienią ich życie (premiera 7 października, HBO)
 • Ludzie (The Humans) – gdy trzy pokolenia rodziny Erika Blake’a zbierają się, by celebrować Święto Dziękczynienia w mieszkaniu jego córki na Manhattanie, zapada ciemność i zaczynają dziać się różne dziwne rzeczy, które obnażają najgłębsze lęki zgromadzonych (premiera 9 października, HBO)
 • Złodziej, jego żona i kajak, odc. 1(The Thief, His Wife and The Canoe Ep. 01) – John i Anne Darwin są parą w długach. W obliczu bankructwa John postanawia, ku przerażeniu Anne, sfingować własną śmierć przy użyciu kajaka (premiera 9 października, HBO3)
 • Avenue 5 II, odc. 1 (Avenue 5 II. Ep. 01) – drugi sezon serialu ponownie przenosi widzów w niedaleką przyszłość, w której podróże po Układzie Słonecznym nie są już pomysłem rodem z literatury science-fiction, ale prężnie rozwijającą się, wycenianą na setki miliardów dolarów, gałęzią turystyki (premiera 11 października, HBO)
 • To minie, kochanie (It’s Just A Phase, Honey) – pisarz Paul i aktorka dubbingowa Emilia zawsze byli uważani przez przyjaciół za doskonałą parę: zgodni, szczęśliwi, odnoszący sukcesy, z trójką uroczych dzieci. Nagle jednak w ich związku pojawia się kryzys (premiera 13 października, HBO)
 • Lotnisko w Kabulu (Escape from Kabul) – dokument zawiera niepublikowane wcześniej nagrania i ekskluzywne wywiady z żołnierzami piechoty morskiej USA, talibami i ewakuowanymi mieszkańcami Afganistanu, ukazując historię największego transportu powietrznego w historii USA (premiera 13 października, HBO)
 • Porzucony transport (Lost Transport) – w ostatnich dniach II wojny światowej niemieccy żołnierze porzucają pociąg pełen Żydów, co prowadzi do rozkwitu nieoczywistej przyjaźni między niemiecką dziewczyną ze wsi, holenderskiej Żydówką i rosyjskiej snajperką (premiera 14 października, HBO)
 • Najgorszy człowiek na świecie(The Worst Person In The World (Aka. Verdens Verste Menneske)) – cztery lata z życia Julie, energicznej młodej kobiety, która płynie po niespokojnych wodach swojego życia miłosnego i usiłuje znaleźć swoją ścieżkę kariery. Wszystko prowadzi ją do realistycznego spojrzenia na to, kim naprawdę jest (premiera 15 października, HBO)
 • Uncharted(Uncharted) – poszukiwacz skarbów Nathan Drake, potomek odkrywcy Sir Francisa Drake’a, dowiaduje się, gdzie znajduje się El Dorado, legendarne południowoamerykańskie złote miasto (premiera 16 października, HBO)
 • Pogoń za miłością, odc. 1(The Pursuit of Love Ep. 01) – oparta na dowcipnej powieści Nancy Mitford historia Fanny i Lindy, dwóch młodych kuzynek i przyjaciółek, które uczą się miłości i dorosłego życia w latach przed II wojną światową (premiera 16 października, HBO3)
 • Szóstka z Nebraski, odc. 1 (Mind Over Murder Ep. 01)– w 1985 roku morderstwo starszej kobiety wstrząsa społecznością małego miasteczka… podobnie jak oczyszczenie z zarzutów sześciu osób skazanych za tę zbrodnię (premiera 20 października, HBO)
 • ​​Pełną parą (The Kids Are Alright) – spóźnienie się na pociąg jest zawsze bolesne. Boli jednak bardzo, gdy dzieci zostały same w wagonie. To początek szalonej pogoni prowadzonej przez nieodpowiedzialnego dziadka oraz hipochondrycznego ojca (premiera 20 października, HBO)
 • Zaginione miasto (The Lost City (2022)) – odnosząca sukcesy powieściopisarka zostaje porwana przez poszukiwaczy skarbów i musi połączyć siły z modelem z okładki jej książki. Para zostaje wciągnięta w morderczą przygodę w dżungli, która okazuje się dziwniejsza niż fikcja (premiera 23 października, HBO)
 • Toubab – swój obcy (Toubab) – po dwóch latach w więzieniu Babtou jest wolnym człowiekiem. Jednak jego przyjęcie powitalne kończy się operacją policyjną, a on sam ma zostać deportowany do Senegalu. Jest w stanie zrobić wszystko, aby temu zapobiec (premiera 27 października, HBO)
 • Anioły z Sindżaru(Anioly Z Sindzaru (Aka. Angels Of Sinjar)) – Hanifa i Saeed ledwo przeżyli piekło, jakie ISIS narzuciło jezydzkiej mniejszości religijnej i etnicznej. Hanifa uniknęła porwania, ale jej młodsze siostry trafiły w ręce Państwa Islamskiego. Bohaterka pragnie je odnaleźć i sprowadzić do domu. Nominowana do Oscara Hanna Polak za kamerą (premiera 27 października, HBO)
 • DC Liga Super-Pets (DC League Of Super-Pets) – Krypto i Superman to nierozłączni przyjaciele, którzy walczą razem z przestępczością w Metropolis. Kiedy Superman i reszta Ligi Sprawiedliwości zostają porwani, Krypto tworzy drużynę zwierzaków ze schroniska, aby uratować superbohaterów (premiera 30 października, HBO)
 • Biały Lotos II, odc. 1(The White Lotus II. Ep. 01) – w drugim sezonie komediowego serialu HBO wraz z nową grupą gości i hotelowych pracowników udajemy się do ekskluzywnego kurortu na Sycylii (premiera pierwszego odcinka 31 października o 3:00 rano, powtórka o 20:10)
 • Superman i Lois II, odc. 1(Superman and Lois II Ep. 01) – Tyler Hoechlin jako najsłynniejszy na świecie superbohater oraz Elizabeth Tulloch, w roli najbardziej znanej dziennikarki rodem z komiksu, którzy nie radzą sobie ze stresem, presją i złożonością bycia rodzicami w dzisiejszym świecie (premiera 4 października, HBO)
 • Kraniec ziemi, odc. 1 (Edge Of The Earth Ep. 01)– snowboardziści Jeremy Jones, Elena Hight i narciarz Griffin Post jadą do Parku Narodowego Glacier Bay na Alasce, aby spróbować bezprecedensowego zejścia z góry Bertha w niebezpiecznych zimowych warunkach (premiera 6 października, HBO)
 • Złodziej, jego żona i kajak, odc. 1(The Thief, His Wife and The Canoe Ep. 01) – John i Anne Darwin są parą w długach. W obliczu bankructwa John postanawia, ku przerażeniu Anne, sfingować własną śmierć przy użyciu kajaka (premiera 9 października, HBO3)
 • Avenue 5 II, odc. 1(Avenue 5 II. Ep. 01) – drugi sezon serialu ponownie przenosi widzów w niedaleką przyszłość, w której podróże po Układzie Słonecznym nie są już pomysłem rodem z literatury science-fiction, ale prężnie rozwijającą się, wycenianą na setki miliardów dolarów, gałęzią turystyki (premiera 11 października, HBO)
 • Pogoń za miłością, odc. 1(The Pursuit of Love Ep. 01) – oparta na dowcipnej powieści Nancy Mitford historia Fanny i Lindy, dwóch młodych kuzynek i przyjaciółek, które uczą się miłości i dorosłego życia w latach przed II wojną światową (premiera 16 października, HBO3)
 • Szóstka z Nebraski, odc. 1 (Mind Over Murder Ep. 01) – w 1985 roku morderstwo starszej kobiety wstrząsa społecznością małego miasteczka… podobnie jak oczyszczenie z zarzutów sześciu osób skazanych za tę zbrodnię (premiera 20 października, HBO)
 • Biały Lotos II, odc. 1(The White Lotus II. Ep. 01) – w drugim sezonie komediowego serialu HBO wraz z nową grupą gości i hotelowych pracowników udajemy się do ekskluzywnego kurortu na Sycylii (premiera pierwszego odcinka 31 października o 3:00 rano, powtórka o 20:10)
 • Rodzice III (Breeders III.) – trzeci sezon brytyjskiego serialu komediowego o dwójce rodziców małych dzieci, których codzienność często daleka jest od ideału (kontynuacja, HBO)
 • Roswell, w Nowym Meksyku IV(Roswell: New Mexico IV.) – czwarty sezon serialu inspirowanego cyklem powieści „Roswell: W kręgu tajemnic” autorstwa Melindy Metz (kontynuacja, HBO3)
 • Kung Fu II (Kung Fu II.) – Nicky, Amerykanka pochodzenia chińskiego, wyrusza w podróż do odosobnionego klasztoru w Chinach. Po powrocie odkrywa, że jej rodzinne miasto zostało opanowane przez przestępczość i korupcję. Nicky wykorzystuje sztuki walki, aby chronić swoją społeczność (kontynuacja, HBO3)
 • Opowieść podręcznej V (The Handmaid’s Tale V.) – June musi zmierzyć się z konsekwencjami zabicia komandora Waterforda. Stara się też na nowo zdefiniować swoją tożsamość i cel. Owdowiała Serena próbuje poprawić swoją pozycję w Toronto, gdy wpływy Gileadu rosną w Kanadzie (kontynuacja, HBO)
 • Mayans M.C. IV (Mayans M.C. IV.) – kontynuacja nagradzanego serialu Synowie Anarchii. Po wyjściu z więzienia EZ Reyes dołącza do meksykańskiego gangu motocyklowego Mayans M.C. (kontynuacja, HBO3)
 • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem IX(Last Week Tonight with John Oliver IX.) – John Oliver, jedna z najzabawniejszych osobowości telewizyjnych, prezentuje w programie swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii (kontynuacja, HBO3)
 • Co robimy w ukryciu IV (What We do In The Shadows IV.) – czwarty sezon serialu komediowego z elementami horroru przedstawiającego codzienne, a raczej conocne życie kilku wampirów, które egzystowały razem przez setki lat na Staten Island (premiera finałowego odcinka 2 października, HBO3)
 • Anarchiści(The Anarchists) – społeczność anarchistów emigruje do Acapulco w Meksyku – trzeciego najniebezpieczniejszego miasta na świecie – aby uciec przed władzą państw i banków (premiera finałowego odcinka 6 października, HBO)
 • Ród smoka (House of the Dragon) – nowy serial HBO opowiadający o historię rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron. Serial na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew (premiera finałowego odcinka 24 października, HBO)