Player przygotował nie lada gratkę dla wszystkich pasjonatów piłki nożnej, którzy z niecierpliwością wypatrują kolejnych rozgrywek w ramach EURO 2020. Specjalnie dla nich – i nie tylko – w serwisie Player.pl czekają tytuły, które pozwolą zajrzeć jeszcze głębiej w świat futbolu. W piątek 18 czerwca na platformie zadebiutował film dokumentalny o legendzie piłki nożnej – „Pele: ostatni mecz”. Obraz ukazuje kulisy ostatniego ważnego spotkania w karierze sportowca i jego pożegnania z boiskiem. Tytuł uzupełnia kolekcję głośnych i uznanych dokumentów discovery+ Originals poświęconych gwiazdom piłki. Inne warte uwagi i polecenia propozycje to: „FC Barcelona: Mistrzowie z bliska”, „Liverpool: Powrót mistrzów” oraz „Co zabiło Maradonę?”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Programy o mistrzostwach Europy i hity w ekstraklasie

Kiedy piłkarski świat żyje rozgrywkami EURO 2020, Player przygotował specjalną – dodatkową – gratkę dla fanów tego sportu. Już teraz w serwisie można obejrzeć wyjątkowe dokumenty o największych legendach piłki nożnej. Wśród propozycji m.in. relacja z najlepszego sezonu FC Liverpool, suk

cesach FC Barcelony czy poruszający dokument o Diego Maradonie. 18 czerwca do kolekcji discovery+ dołączył – tytuł absolutnie obowiązkowy dla pasjonatów piłki – „Pele: ostatni mecz”.

Pele: ostatni mecz

28 sierpnia 1977 r. „król piłki nożnej” abdykował. Pelé, brazylijska legenda boiska, oficjalnie pożegnał się z karierą sportową. Jego decyzja zaskoczyła wszystkich, ostatnia koszulka piłkarska piłkarza stała się całunem historii tej dyscypliny. W dokumencie widzowie będą świadkami jego ostatniej gry, pożegnania ze sportem, a tym samym świadkami końca pewnej epoki futbolu. „Pele: ostatni mecz” to obraz drużyny „bogów”, złotego wieku piłki nożnej i świetności, jaka go charakteryzowała. To także portret legendy sportu widziany oczami tych, którzy go znali.

FC Barcelona: mistrzowie z bliska

Ośmioodcinkowa seria dokumentalna to opowieść o najpopularniejszym klubie sportowym na świecie, FC Barcelona. Każdy odcinek skupia się na jednym z kluczowych meczów w sezonie 2018/19. Wszystkie spotkania na boisku stają się punktem wyjścia dla wielu opowieści o bohaterach Barcy: obecnych i byłych graczach, menedżerach, załodze personelu oraz kibicach w każdym wieku i każdej narodowości.

Liverpool: Powrót mistrzów

Film dokumentalny to historia spektakularnego triumfu Liverpool F.C. w Premier League w sezonie 2019/2020. Produkcja przedstawia ekskluzywne zakulisowe materiały pozyskane z tysięcy godzin nagranych w trakcie całego roku meczy i treningów, które dają unikatowy wgląd w chwile chwały i upadków piłkarzy klubu. Twórcy nie tylko zajrzeli do szatni, ale także pokazali emocje i doświadczenia ponad 500 milionów kibiców z całego świata, którzy razem ze swoimi idolami stawiali czoło pandemii COVID-19 oraz innym wyzwaniom.

Co zabiło Maradonę?

Prawdziwy geniusz, legenda boiska, ikona piłki nożnej! Diego Maradona, uważany za jednego z najlepszych graczy w historii piłki nożnej, odszedł nagle pod koniec 2020 r. Wielki sportowiec skrywał jednak również ciemną stronę – na świeczniku i poza nim prowadził trudną walkę z uzależnieniami. Na przestrzeni lat różnego rodzaju używki dawały mu siłę, by grać na mistrzowskim poziomie, ale równocześnie rujnowały zdrowie. Dokument „Co zabiło Maradonę” rzuci światło na to, co tak naprawdę zniszczyło jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

Specjalnie dla fanów piłki nożnej cała kolekcja filmów o futbolu od discovery+ tylko na Playerze!

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here