Perły Grecji – najpiękniejsze wyspy znad Półwyspu Bałkańskiego

0

Grecja stanowi od lat jeden z najczęściej wybieranych kierunków podróżniczych. Ten kraj położony na Półwyspie Bałkańskim to odwieczne marzenie wielu turystów. Niezwykły klimat, charakterystyczna architektura, pyszne jedzenie regionalne, a do tego Morze Śródziemne dookoła – to idealne połączenie, które kochają ludzie z całego świata i dlatego właśnie Grecja jest azylem dla turystów. Choć cały kraj jest godny uwagi to istnieją pewne miejsca, których po prostu grzech nie odwiedzić. Santorini, Mykonos i Kreta to najpiękniejsze wyspy położone w greckiej części Bałkanów.

Hałaśliwa wyspa, czyli wszystko o Mykonos

Chyba jedną z najbardziej znanych i popularnych wysp greckich jest Mykonos. Często nazywana również „hałaśliwą wyspą” ze względu na tętniące w niej życie, niezależnie od pory roku. Położona na Cykladach wyspa to główny punkt turystyczny Grecji, dlatego bardzo dobrze jest tu rozwinięta baza hotelowa.

Mykonos słynie z bogactwa atrakcji turystycznych. Tutaj aż roi się od klimatycznych uliczek, starożytnych budowli i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Przede wszystkim warto jest odwiedzić Partaportiani – grecka cerkiew, która na przestrzeni lat stale była rozbudowywana. Świetnym i intrygującym miejscem będzie Mała Wenecja, które do złudzenia przypominają słynne miasto Italii. 

Jeśli Mykonos rzeczywiście robi wrażenie na turystach, jest to wystarczający argument by sprawdzić ofertę wycieczek: https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/mykonos.

Santorini w pigułce – czy warto zobaczyć tę wyspę?

Kolejną bez wątpienia godną uwagi wyspą grecką jest Santorini. Tu również co roku przybywa mnóstwo turystów z całego świata. Ta wulkaniczna wyspa tak naprawdę tworzy mały archipelag, wchodzący w skład Cyklad. Tę część Grecji z pewnością wiele osób kojarzy z przepięknych pocztówek. I jest to dobre skojarzenie, bowiem charakterystyczne białe budowle to wizytówka tego kraju znad Półwyspu Bałkańskiego. Będąc w Santorini nie sposób nie odwiedzić słynnego miasteczka Oia. To właśnie ono jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Santorini – ta niewielka miejscowość posiada własny port Ammoudi oraz niezwykle ciekawe Muzeum Morskie.

Więcej informacji o ofercie wycieczek na Santorini można znaleźć pod adresem https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/santorini.

Kreta jako królowa greckich wysp

Jeśli mowa o najpiękniejszych greckich wyspach, które zawsze robią wrażenie na turystach – z pewnością do tej listy należy dopisać Kretę. Jest to największa wyspa położona w Grecji, a jej linia brzegowa ma ponad kilometrową długość. Ogromnym atutem Krety jest więc oczywiście położenie przy samej wodzie. Niezwykły, zapierający dech w piersiach krajobraz uzupełnia skaliste wybrzeża. Więcej informacji na temat niezapomnianych wyjazdów na Kretę znajduje się na stronie https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/kreta.

Carter i organizacja podróży dla turystów

Planując swoją podróż w różne strony świata warto jest skorzystać z pomocy biur podróży i osób doświadczonych w tym temacie. Organizacja wyjazdu może być skomplikowana i przyprawić o zawrót głowy – wyrobienie paszportów bądź wiz, zapoznanie się z informacjami dotyczącymi kultury danego kraju, a nawet zarezerwowanie hotelu czy przygotowanie listy punktów do zwiedzania… To naprawdę sporo informacji dla turystów, a biura podróży pomogą wszystko uporządkować i przygotować przed wyjazdem.

Ciekawą ofertę można znaleźć na stronie www.carter.eu – obejmuje ona wakacje w Grecji czy we Włoszech, a nawet Hiszpanii czy Czarnogórze. Wiele istotnych informacji i porad dotyczących podróży znajduje się także pod adresem www.carter.eu/blog.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here