Pierwsza Miłość Ipla Polsat online odcinek 3135 – cały serial można obejrzeć w telewizji Polsat. Wszystkie odcinki dostępne są również w platformie Ipla online.

Serial Pierwsza Miłość (logo) emitowany w Polsat i platformie IPLA

Pierwsza Miłość, to polski serial obyczajowy emitowany od 4 listopada 2004 roku na antenie telewizji Polsat. Jego akcja rozgrywa się we Wrocławiu, skąd w większości pochodzą jego główni bohaterowie oraz w fikcyjnej wiosce Wadlewo (zdjęcia kręcone są w kilku miejscowościach), zlokalizowanej przez twórców w okolicach stolicy Dolnego Śląska. Serial produkowany jest przez firmę ATM Grupa i należy do jednych z najpopularniejszych w naszym kraju, o czym świadczy niesłabnąca od lat widownia przed telewizorami i fakt, że od kilkunastu lat ma stałe miejsce w ramówce jednej z największych polskich stacji telewizyjnych. Jest także dostępny online na platformie Ipla.

Pierwsza Miłość – streszczenie

Główną bohaterką serialu Pierwsza Miłość jest Marysia Radosz, która jako dwudziestolatka przybywa do Wrocławia, aby rozpocząć studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Początkowo głównym osią narracyjną serialu telewizji Polsat były perypetie miłosne Marysi i Pawła Krzyżanowskiego, tytułowej pierwszej miłości, których uczucia na przestrzeni kolejnych lat wielokrotnie były poddawane ciężkim próbom.

Niejako obok, jednak stanowiąc integralną część fabuły, rozgrywały się losy ich przyjaciół, znajomych i rodziców, borykających się z szeregiem, najróżniejszych problemów. Z czasem, kiedy drogi Marysi i Pawła rozeszły się ostatecznie (postać Pawła zniknęła na dobre), coraz większą rolę w serialu odgrywają wątki i historię poboczne, przedstawiające historię ludzi młodych, jak również tych nawet bardzo dojrzałych, które wiąże przede wszystkim wspomniana w tytule miłość oraz także wielokrotnie przywoływana przyjaźń.

Oglądając kolejne odcinki towarzyszymy im zarówno w momentach dobrych, jak również w obliczu ich osobistych dramatów, którymi aktorzy poprzez scenariusz regularnie dzielą się z widzami. Przyglądając się losom bohaterów można zauważyć, że twórcy serialu starają się w nich uchwycić temat przemijalności uczuć oraz dużej roli przeznaczenia, które stale kieruje życiem bohaterów.

Stałym miejsce akcji serialu Pierwsza Miłość jest Wrocław, stolica Dolnego Śląska, która regularnie odkrywa przed widzami z całej Polski swoje uroki i ciekawe plenery.

Pierwsza Miłość – odcinki

W ciągu kilkunastu lat emisji serial Polsatu doczekał się ponad trzech tysięcy odcinków, z których każdy liczy ok. 33 minuty. Za reżyserię pierwszych ponad sześciuset odcinków Pierwszej Miłości odpowiedzialny był Okił Khamidow, znany oraz ceniony operator, reżyser oraz producent filmowy związany na stałe z Wrocławiem.

W latach następnych za serialową kamerą stawał cały szereg innych reżyserów, co pozwoliło na zachowanie przez niego świeżości i fakt, że pomimo upływu kolejnych lat serial nadal nie znudził swojej publiczności. Wszystkie archiwalne odcinki Pierwszej Miłości można obejrzeć online korzystając z platformy Ipla, polskiego serwisu VOD należącego do Cyfrowego Polsatu.

Pierwsza Miłość – obsada

Na przestrzeni kolejnych lat, na skutek zawiłości i wielowątkości scenariusza, obsada serialu Pierwsza Miłość, ulegała ciągłym zmianom, a przez plan zdjęciowy przewinęła się ogromna rzesza aktorów, zarówno tych o znaczeniu epizodycznym, jak również tzw. postaci stałych. Wśród obsady nie brakowało i nie brakuje takich gwiazd polskiego kina i telewizji, jak Karol Strasburger, Leon Niemczyk, Ewa Szykulska, Piotr Zelt, Mirosław Baka, Sonia Bohosiewicz, Grażyna Wolszczak, Krzysztof Ibisz, Przemysław Saleta, Misiek Koterski, Rafał Mroczek, Agnieszka Włodarczyk, Barbara Kurdej-Szatan czy Edyta Herbuś.

Do postaci ikonicznych dla Pierwszej Miłości, występujących w serialu od samego początku należą tę grane przez Anetę Zając (Marysia Domańska z d. Radosz), Aleksandrę Zienkiewicz (Kinga Kulczycka), Łukasza Płoszajskiego (Artur Kulczycki), Macieja Tomaszewskiego (Marek Żukowski), Marii Pakulnis (Aneta Pałkowska), Pawła Okońskiego (Marian Śmiałek) i Anny Ilczuk (Emilia Miedzianowska). Wszystkie te role stanowią dzisiaj znaki rozpoznawcze serialu Pierwsza Miłość, ale również Wrocławia, w którym rozgrywa się zasadniczo jego akcja.

Warto też wspomnieć o przynajmniej kilku aktorach, którzy choć nie od początku, to przez wiele lat byli związani (lub nadal są) z serialem telewizji Polsat (dostępnego także na platformie Ipla). Są to, m. in. Ewa Skibińska (Teresa Kopytko-Żukowska), Wojciech Dąbrowski (Jan Radosz), Marek Pyś (Zenon Łazanek), Mikołaj Krawczyk (Paweł Krzyżanowski), Włodzimierz Adamski (Ludwik Pieczuk), Urszula Dębska (Sabina Weksler) czy Leszek Dyblik (Roman Kłosek).

Nominacje/wyróżnienia

NOMINACJE:

2006 r. – Telekamery (kategoria: najlepszy serial obyczajowy)

2007 r. – Telekamery (kategoria: najlepszy serial obyczajowy)

2008 r. – Telekamery (kategoria: najlepszy serial obyczajowy)

2008 r. – Telekamery (kategoria: najlepszy aktor Mikołaj Krawczyk)

2009 r. – Telekamery (kategoria: najlepszy aktor Mikołaj Krawczyk)

2011 r. – Telekamery (kategoria: najlepszy serial codzienny)

2013 r. – Telekamery (kategoria: najlepszy serial codzienny)

2016 r. – Telekamery (kategoria: najlepszy serial)

Pierwsza Miłość w telewizji Polsat i Ipla online

Serial Pierwsza Miłość jest emitowany pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku) w popołudniowym paśmie telewizji Polsat o godzinie 18:00. Ponad to wszystkie odcinki Pierwszej Miłości można obejrzeć również online, poprzez należącą do Polsatu platformę Ipla.