W programie 13 mężczyzn walczy o uczucie wymarzonego kawalera – Jacka Jelonka. Premiera pierwszego odcinka budziła ogromne emocje jeszcze na długo przed emisją. Co wydarzyło się w słonecznej Hiszpanii w dwóch pierwszych odcinkach serii? 

Dla każdego z uczestników udział w programie jest czymś ważnym i wyjątkowym. Pochodzą z różnych środowisk, ale mają ten sam cel – zdobyć serce tytułowego „Prince Charming”. Po przybyciu na miejsce, okazuje się, że niektórzy uczestnicy się znają, i nie była to czysto koleżeńska relacja. Czy Merkucjo i Jonatan przyznają się przed Jackiem, Aggie i resztą chłopaków, co ich kiedyś łączyło? Po pierwszym zapoznaniu, wspólnej kolacji i popołudniu spędzonym nad basenem, mieszkańców willi czeka ceremonia rozdania krawatów. Czy skrywane przez niektórych tajemnice zaważą na decyzji o ich przyznaniu?  

To, jak potoczy się ceremonia krawatów, zaskoczy wszystkich! Jednak nowy dzień w willi oznacza nowe przygody, dlatego z tej okazji Aggie zaprosiła chłopaków na tor przeszkód. Zasady są proste – ten, który najszybciej ukończy zadanie, pójdzie na randkę z Jackiem.

Pomiędzy Pawłem, a Jonatanem dochodzi do spięcia, obaj panowie nie kryją, że za sobą nie przepadają. Każdy z mieszkańców willi ma za sobą swoje, nie zawsze łatwe doświadczenia, które ich ukształtowały. Konflikt spróbuje zażegnać Aggie. Z kolei mężczyzna, który jako pierwszy wygrał spotkanie sam na sam z tytułowym ”Prince Charming”, otrzymał po randce od Jacka list. Czy podzieli się jego treścią z pozostałymi uczestnikami programu?