Pierwszy tatuaż? Sprawdź, jak się do niego przygotować

Planując swój pierwszy tatuaż, najważniejsze, abyś go dokładnie przemyślał i zaplanował. Wiadomo, że dziara zostanie z Tobą praktyczne do końca życia, pod warunkiem, że nie zechcesz jej w przyszłości usunąć przy pomocy lasera. Jednak przemyślany wzór to nie wszystko. Równie ważne jest przygotowanie się do późniejszej pielęgnacji.

Jak się przygotować do pierwszego tatuażu?

W pierwszej kolejności dobrze przemyśl wzór wybranego tatuażu i nie daj się ponieść chwilowej modzie. Zastanów się, czy tatuaż ma tylko ozdabiać Twoje ciało, czy symbolizować coś głębszego, np. Twoje przekonania albo postawę życiową.

Wbrew panującej opinii, tatuaż może, ale wcale nie musi boleć. W głównej mierze zależy to od tatuowanej partii ciała i indywidualnej odporności na ból. Najdelikatniejsze części ciała to miejsca na styku kości ze skórą, czyli kolana, łokcie, żebra i obojczyki.

Jeśli już zdecydowałeś się na wzór, to kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego tatuażysty. Pamiętaj, aby wybierać wyłącznie profesjonalne studia tatuażu i wykwalifikowanych artystów. Jeśli masz ukształtowany pomysł na tatuaż, poszukaj artysty, który proponuje stylistykę jak najbardziej zbliżoną do Twojej wizji. Bez względu na wszystko pamiętaj, że dobry tatuator przed rozpoczęciem pracy przymierzy planowany wzór do wybranej części ciała. Robi się to zazwyczaj za pomocą specjalnego papieru samoprzylepnego, na którym nadrukowany jest wybrany wzór, a następnie nakleja się go na ciało. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania i wątpliwości – pytaj śmiało i proś o wprowadzenie ewentualnych poprawek.

Przed wizytą u tatuatora pamiętaj o przestrzeganiu kilku ważnych zasad. Unikaj alkoholu dzień wcześniej. Alkohol rozrzedza krew i może prowadzić do krwawienia w trakcie sesji, a to z kolei może doprowadzić do rozlania koloru. Zjedz coś odżywczego i nigdy nie idź „na głodniaka”. Zrezygnuj z opalania. Opalona skóra to skóra podrażniona, uwierz: nie chcesz się dziarać w takim przypadku. Przed sesją porządnie się wyśpij. Bądź rozluźniony i zabierz ze sobą dobry humor.

Jednym z ważniejszych elementów przygotowania do pierwszego tatuażu jest zapoznanie się z zasadami jego pielęgnacji po wyjściu z salonu. Pielęgnacja dziary to element, który w kluczowy sposób wpływa na to, jak tatuaż będzie ostatecznie wyglądał.

Profesjonalny krem do tatuażu

Twoim zadaniem po zrobieniu tatuażu będzie odpowiednie zadbanie o pielęgnację skóry w tym miejscu. Na samym początku bardzo ważne jest regularne i prawidłowe oczyszczanie tatuażu z resztek tuszu, krwi i brudu. W tym celu nawet kilka razy dziennie przemywaj skórę letnią wodą z dodatkiem specjalnego mydła do mycia tatuażu. Przed pierwszym tatuażem zaopatrz się również w profesjonalny krem do tatuażu. W niektórych salonach możesz nabyć go bezpośrednio, jednak jedną z lepszych propozycji jest krem marki Neba. Dlaczego właśnie on?

Neba to polska marka oferująca kosmetyki w 100% wegańskie i przyjazne środowisku. Oferuje produkty do pielęgnacji tatuażu, takie jak krem, masło, serum i mydło. Wszystkie posiadają potrzebne certyfikaty i są całkowicie bezpieczne. Dzięki nim kompleksowo zadbasz o swój tatuaż.

Krem do pielęgnacji tatuażu ma za zadanie dogłębnie nawilżyć skórę i zapobiec wysychaniu dziary, co w efekcie ma spowodować, że tatuaż nie starci swoich kolorów. Kosmetyki przeznaczone do ochrony tatuażu zapewniają niezbędne witaminy i znacznie przyspieszają proces gojenia. Krem na tatuaż zawiera między innymi panthenol i witaminę E, dzięki czemu przyspiesza proces regeneracji naskórka. Krem doskonale sprawdzi się również już po wygojeniu tatuażu; regularne smarowanie sprawi, że tatuaż będzie wyglądał doskonale przez lata.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl