Pisarze. Serial na krótko to pierwsza taka produkcja, którą mogą obejrzeć widzowie w Polsce. Właśnie ruszyły zdjęcia do kolejnego sezonu, którego produkcją zajmuje się CANAL+. Będzie on emitowany początkiem przyszłego roku. Jest to pozycja, którą zdecydowanie warto się zainteresować. 

„Pisarze. Serial na krótko” to serial ze znakomitymi aktorami

W głównych rolach w nowym sezonie będzie można zobaczyć Zofię Wichłacz i Antoniego Królikowskiego. To jedni z najlepszych polskich aktorów młodego pokolenia. Każdy odcinek to ogromna dawka świetnego kina i błyskotliwego humoru. Wyjątkowa forma serialu i mocna obsada sprawiają, że nie można się od niego oderwać. Poszczególne odcinki zostały napisane przez znanych polskich autorów. Reżyserią serialu Pisarze. Serial na krótko zajmuje się Paweł Maślona, a widzowie będą mogli obejrzeć pierwsze odcinki nowego sezonu już na początku 2021 roku. 

Serial Pisarze to doskonała rozrywka dla wszystkich widzów

Pisarze. Serial na krótko” składa się z dziewięciu kilkuminutowych etiud, w których para aktorów wciela się w postaci i sytuacje napisane przez wybitnych prozaików, poetów i tekściarzy. Wśród autorów, którzy pisali scenariusze do poszczególnych odcinków znaleźli się:  Łukasz Orbitowski znany z powieści „Inna dusza” oraz „Kult„, Michał Walczak – twórca dramatów „Dziwna rzeka” i „Polowanie na łosia”, Grażyna Plebanek, której popularność przyniosła powieść „Pani Furia”.

Na liście znakomitych scenarzystów znalazł się także Michał Oleszczyk autor powieści „Gorycz wygnania. Kino Terence’a Daviesa”, Ziemowit Szczerek, który stworzył „Przyjdzie mordor i nas zje” oraz „Rzeczpospolita zwycięska”. Na liście nie mogło zabraknąć także Małgorzaty Rejmer, autorki reportażu „Bukareszt. Kurz i krew”, Patrycji Pustkowiak znanej z powieści „Nocne zwierzęta”, Olgi Hund, która napisała książkę „Psy ras drobnych” oraz Weroniki Murek znanej ze zbioru opowiadań „Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”.

Każda z osób, która pisała poszczególny odcinek nie miała żadnych ograniczeń dotyczących tematu czy jego stylistyki. Poszczególne historie opowiedziane w każdym z epizodów mają miejsce w różnych lokalizacjach i dotykają różnych problemów społecznych, trudnych relacji międzyludzkich i takich zagadnień jak polityka czy kultura.

„Pisarze. Serial na krótko” online i w tv – oglądaj kiedy chcesz

Nowy sezon produkcji Pisarze. Serial na krótko uświetnią swoją grą Antoni Królikowski i Zofia Wichłacz, której znakomitą rolę można oglądać w serialu duńskiej produkcji o tytule DNA (emitowany jest co niedzielę o godz. 20:00 na kanale Ale Kino+. Reżyserem nowych odcinków jest Paweł Maślona, który stworzył „Atak paniki” uznawany za jeden z najlepszych debiutów fabularnych ostatnich lat)

„Pisarze” to serial łączący ze sobą różne światy. Literatura spotyka się tu z kinem i telewizją. W krótkich formach filmowych, razem z Zosią Wichłacz, wcielamy się w postaci z przeróżnych środowisk, portretując to, co nurtuje współczesnych polskich autorów. Będzie głównie na wesoło, ale nie zabraknie też gorzkich refleksji dotyczących naszych czasów. Dla wszystkich zaangażowanych w serial jest to ogromne wyzwanie ze względu na różnorodność tematyczną i gatunkową od dramatu przez komedie aż po sci-fi, a nawet horror. Karkołomne mamy z Zosią zadanie, ale czujemy, że jesteśmy w dobrym towarzystwie” – wyznał Królikowski.

Zdjęciami zajmuje się Kajetan Plis, a producentem wykonawczym jest Mikołaj Lizut. Za scenografię odpowiada Jagna Dobesz, a montażem Nokodem Chabior. Opiekę literacką nad całym serialem sprawuje Michał Oleszczyk, który jest także autorem jednego z odcinków.

Pierwszy sezon „Pisarze. Serial na krótko”, w którym główne role zagrała Magdalena Cielecka i Maciej Stuhr zyskał ogromną sympatię widzów i uznanie krytyków także za granicą. 

„Tegoroczna nominacja do nagród Canneseries pokazuje, że powiew świeżości i zabawa ciekawą formą przyciąga zainteresowanie i że „robimy to dobrze”. Tym bardziej cieszę się, że mimo pandemicznych okoliczności udało się nam doprowadzić do powstania kolejnych odcinków serii. „Pisarze. Serial na krótko” to też ekscytująca przygoda ze wschodzącymi gwiazdami polskiego kina. Angażowanie się w niestandardowe projekty o wysokim poziomie artystycznym, a przy tym wspieranie młodych twórców filmowych leży u podstaw filozofii programowej CANAL+”– wyjaśnia Alicja Gancarz, dyrektor kanałów filmowych platformy CANAL+.

Serial „Pisarze. Serial na krótko” emitowany jest w Canal Plus i Canal Plus Premium oraz na platformie Player w trybie online.

Źródło: TvTu.pl/C+

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here