Home Inne Media Dom i Ogród Płytki lamele – idealne do kuchni, łazienki i salonu

Płytki lamele – idealne do kuchni, łazienki i salonu

Trendy wnętrzarskie ostatnich sezonów pokazują jak chętnie aranżując swoje wnętrza wykorzystujemy motywy nawiązujące do natury. Absolutnym bestselerem są płytki lamele, które potrafią efektownie odmienić wygląd niemal każdego wnętrza i pasują do wielu styli aranżacyjnych. Sprawdźmy czym charakteryzują się lamele dekoracyjne oraz gdzie można je zastosować?

Płytki lamele – imitacja drewna

Płytki lamele odwzorowują wąskie szczeble ułożone w pionie lub poziomie o strukturze drewna. Najczęściej występują w różnych odcieniach brązu, rzadziej w kolorze grafitu lub szarości.

W jakich pomieszczeniach wykorzystać płytki lamele?

Płytki lamele wprowadzają do wnętrza elegancji oraz nowoczesnego wyglądu. Są także wyjątkową dekoracją, która ożywi wystrój pomieszczenia oraz znacznie podniesie jego walor estetyczny. Przekonajmy się gdzie najczęściej stosujemy płytki lamele?

Przestrzeń łazienkowa to idealne miejsce, aby wykorzystać płytki lamele. Doskonale sprawdzą się one zarówno w łazienkach o mniejszym gabarycie jak i większych pomieszczeniach. Płytkami można pokryć całą przestrzeń ściany lub podłogi, bądź jej fragment. Praktycznym oraz efektownym sposobem jest także oddzielnie poszczególnych stref przestrzeni łazienki przy pomocy płytek – bardzo ładnie prezentują się w strefie mokrej między innymi nad wanną.

Lemele dekoracyjne w formie płytek doskonale sprawdzą się także w kuchni. Dzięki nim można stworzyć estetyczną oraz modną aranżację wnętrza. W tym przypadku można zastosować je między blatem roboczym a meblami lub fragmencie wolnej ściany. W połączeniu z białymi płytkami marmurowymi lub czarnymi kafelkami, lamele będą prezentować się nadzwyczaj luksusowo.

Ze względu na swoje wysokie walory wizualne płytki lamele coraz częściej wykorzystywane są w salonach. Doskonale prezentują się w formie ścianki działowej, która ma za zadanie wydzielić strefy w dużym pokoju. Standardowo, płytkami można pokryć całą ścianę lub jej fragment – nad sofą, za telewizorem czy wokół okna. 

Jeśli chcecie zamówić płytki lamelowe do swojego wnętrza warto sprawdzić atrakcyjną ofertę sklepu Eurołazienki.

Brak komentarzy

Exit mobile version