Piękna i promienna skóra jest wizytówką każdego człowieka. Jednak samo stosowanie kremów czy maseczek nie wystarczy. Doskonałym wyborem jest zabieg taki jak laserowy peeling węglowy. Jest w pełni bezpieczny, a przy tym sprawia, że skóra staje się piękniejsza i zyskuje młodzieńczy blask. Warto na jego temat dowiedzieć się więcej.
Laserowy peeling węglowy – czym jest ten zabieg?
Laserowy peeling węglowy jest to bezbolesny zabieg, w którym wykorzystuje się masę węglową oraz wysokoenergetyczny laser. Polega on na naświetleniu wybranych partii skóry twarzy czy dekoltu laserowymi wiązkami światła. Wcześniej na skórę nakłada się specjalną koloidalną zawiesinę węglową. Oczywiście wcześniej przeprowadzana jest konsultacja, podczas której kosmetolog musi wykluczyć wszelkiego rodzaju przeciwwskazania, ale też dobrać plan terapii. Już po jednym zabiegu peelingu węglowego efekt jest widoczny, jednak najlepszy jest po przeprowadzeniu od 4 do 6 zabiegów. Podczas zabiegu wykorzystuje się węgiel aktywny, który usuwa zrogowaciały naskórek, ale też przyciąga i wchłania toksyny. Do tego wszystkiego zmniejsza wydzielanie sebum. Podobne działanie ma mezoterapia mikroigłowa. Warto jeszcze wiedzieć, że używany podczas zabiegu węgiel ma właściwości rozjaśniające oraz antybakteryjne, do tego działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Laser stosowany podczas zabiegu peelingu węglowego wzmacnia właściwości maseczki węglowej. Duże znaczenie ma także fakt, że cząsteczki węgla wnikają głęboko w skórę, następnie absorbują energię światła laserowego, co prowadzi do mikroeksplozji.
Wskazania do laserowego peelingu węglowego oraz efekty jakie można uzyskać
Laserowy peeling węglowy oczyszcza skórę, ale też odmładza. Wskazaniem do przeprowadzenia tego zabiegu jest rumień czy też widoczne naczynka. Zaleca się go także dla osób zmagających się z bliznami potrądzikowymi czy też osobom, które posiadają widoczne przebarwienia na twarzy, a także wągry, krostki czy grudki. Wskazaniem jest też skóra z łojotokiem czy rozszerzonymi porami, a także pozbawiona jędrności, gdzie pierwsze oznaki starzenia zaczynają być widoczne. Po kilku zabiegach można uzyskać naprawdę dobre efekty. Pory stają się zwężone, zaś łojotok zmniejszony. Dochodzi też do redukcji przebarwień i wygładzenia drobnych zmarszczek. Skóra staje się oczyszczona i zregenerowana, a blizny są mniej widoczne. Choć zabieg uznawany jest za bezpieczny, to jednak istnieją przeciwwskazania. Podobnie jak depilacja laserowa nie może być wykonany u kobiet w ciąży czy też karmiących piersią. Przeciwwskazaniem jest cukrzyca, choroby tkanki łącznej, choroby nowotworowe, alergie, a także antybiotykoterapie. Laserowy peeling węglowy nie może być wykonany u osób stosujących suplementy diety czy leki które zawierają substancje światłouczulające, do których zaliczamy dziurawiec, skrzyp, pokrzywę, rumiane czy nagietek. W takim przypadku można zdecydować się na dermapen, czyli rodzaj mezoterapii.
Dlaczego warto zdecydować się na laserowy peeling węglowy?
Laserowy peeling węglowy jest zabiegiem niezwykle skutecznym o szerokim spektrum działania. Dzięki niemu można zyskać piękną cerę bez widocznych niedoskonałości. Laserowe oczyszczanie twarzy poprawia także stan skóry trądzikowej. Zabieg zalecany jest dla osób w różnym wieku. Po laserowym peelingu węglowym cera staje się rozjaśniona, a także odżywiona i zyskuje zdrowy kolor.
Materiał zewnętrzny. Przed skorzystaniem z produktu lub usług należy skonsultować to ze specjalistą.