Proces Christine Keeler to serial opowiadający o wydarzeniach z lat 60., znanych jako „afera Profumo”. Koncentrując się na jednym z najgłośniejszych skandali współczesnych czasów ukazuje ówczesną politykę przez pryzmat afery seksualnej. Premierowy odcinek serialu „Proces Christine Keeler” wyemitowany zostanie w środę, 14 kwietnia o 21:30 na kanale Epic Drama.

Proces Christine Keeler – streszczenie

Akcja dzieje się w fascynujących czasach przemian politycznych i rewolucji obyczajowej. W 1962 roku rozpoczyna się kryzys kubański, kolejny konflikt polityczny w okresie zimnej wojny. W tym samym czasie brytyjski rząd próbuje uporać się z licznymi skandalami na tle seksualnym i szpiegowskim. Ówczesny premier Wielkiej Brytanii, Harold Macmillan, walczy o przywrócenie porządku, ale plotki nasilają się. Zwłaszcza jedna nabiera szczególnego rozgłosu – mówi się, że latem 1961 roku żonaty minister wojny, John Profumo, miał tę samą kochankę, co rosyjski szpieg. To upokorzenie, na które kraj nie może sobie pozwolić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj” – nowy dokumentalny serial w HBO Europe. Zwiastun

Młoda modelka Christine Keeler kończy swój romans z Johnem Profumo, potencjalnym kandydatem na nowego premiera. Kiedy skandaliczny trójkąt miłosny między Christine i dwoma innymi mężczyznami kończy się dramatyczną strzelaniną, modelka nagle znajduje się w centrum uwagi. Zachęcona wizją dużego zarobku, Christine opowiada jednej z gazet o romansie z Johnem Profumo i rosyjskim szpiegiem. Do swojej opowieści załącza sekretny list miłosny, który otrzymała od Profumo. To rozpoczyna ciąg zdarzeń, który wywołuje ogólnonarodowe oburzenie, a całą sprawę próbuje się zatuszować. Kozłem ofiarnym afery staje się Stephen Ward, powiernik Christine, który zapoznał ją z ministrem.

Proces Christine Keeler – obsada

W tytułowej roli Christine Keeler wystąpiła Sophie Cookson (Kingsman: Tajne służby, Gypsy, Tajemnice Joan), natomiast w rolę Stephena Warda wcielił się w James Norton (McMafia, Wojna i pokój, Happy Valley). Ponadto na ekranie pojawią się Ellie Bamber (Nędznicy, Dziadek do orzechów i cztery królestwa) jako Mandy Rice-Davies; Ben Miles (The Crown, Ostatni posterunek) jako skompromitowany minister John Profumo oraz Emilia Fox (Milczący świadek) jako jego żona, Valerie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: FEAR THE WALKING DEAD – zobacz oficjalny plakat!

Scenariusz przygotowała nagrodzona statuetką BAFTA powieściopisarka i scenarzystka Amanda Coe (Mroczny zaułek, Miejsce na górze, Life In Squares), a za reżyserię odpowiedzialna jest Andrea Harkin (Mamo, wróć, Klika).

Proces Christine Keeler – kiedy leci i gdzie można oglądać

Premierowy odcinek serialu „Proces Christine Keeler” zostanie wyemitowany w środę 14 kwietnia o 21:30 na Epic Drama. Kolejne odcinki w każdą środę o tej samej porze.

1 KOMENTARZ

  1. Podczas letnich wakacji w północnej Filadelfii zbuntowany nastolatek poznaje smak przestępczego życia oraz barwną subkulturę miejskich kowboi, do której należy jego dawno niewidziany ojciec.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here