Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – jak działa, co obejmuje?

0

W ostatnich miesiącach znacznie wzrosło zainteresowanie prywatnymi ubezpieczeniami zdrowotnymi. Na zakup dodatkowego pakietu medycznego decyduje się już co trzeci Polak. Sprawdź, jak działa oraz jakie korzyści wiążą się z korzystaniem z niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Jak działa prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne polisy stanowią swojego rodzaju uzupełnienie publicznego ubezpieczenia zdrowotnego gwarantowanego przez NFZ (Narodowy Fundusz Zdrowia). Warto tutaj wspomnieć, że z obydwu ubezpieczeń można korzystać równolegle. Pacjenci posiadający dodatkowy pakiet medyczny mogą korzystać z usług placówek medycznych wskazanych przez ubezpieczyciela.

Zalety prywatnych pakietów medycznych

Podjęcie decyzji o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego niesie ze sobą wiele korzyści. Do tych najważniejszych zaliczyć należy oczywiście:

  • wysoką jakość świadczeń medycznych,
  • bezproblemowy dostęp do lekarzy specjalistów, bez konieczności posiadania skierowania,
  • krótszy czas oczekiwania na wizytę,
  • optymalne godziny przyjęć,
  • zwiększony komfort leczenia,
  • dostęp do najnowocześniejszego sprzętu medycznego.

Kiedy zdecydować się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?

Zakup dodatkowego pakietu medycznego w szczególności powinni rozważyć ci pacjenci, którzy średnio kilkanaście razy w roku korzystają z usług służby zdrowia. Posiadanie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego jest gwarancją uzyskania łatwego i szybkiego dostępu do lekarzy specjalistów, a także badań diagnostycznych i zabiegów na najwyższym poziomie.
To także świetne rozwiązanie dla wszystkich rodziców posiadających dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym. W tym konkretnym przypadku czas oczekiwania na wizytę u pediatry nie trwa zazwyczaj dłużej niż dobę, dzięki czemu dzieci oraz ich opiekunowie nie muszą spędzać długich godzin na poczekalni. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pakietu medycznego?

Rozważając możliwość zakupu dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na zakres usług, jakie obejmuje dany pakiet medyczny. Ten powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Atrakcyjną ofertą prywatnych pakietów medycznych, skierowaną zarówno do klientów indywidualnych, jak i rodzin może pochwalić się towarzystwo ubezpieczeniowe SIGNAL IDUNA. W zależności od rodzaju pakiety medyczne obejmują m.in. konsultacje lekarzy specjalistów dla dzieci i dorosłych, specjalistyczne zabiegi ambulatoryjne, zabiegi szpitalne, diagnostykę obrazową, szczepienia przeciwko grypie dla osób dorosłych, ambulatoryjne zabiegi pielęgniarskie czy wizyty domowe.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here