Rejs trwa. Szóstka uczestników powoli uczy się wspólnego funkcjonowania na bardzo małej przestrzeni. Niespodziewanie dochodzi do niecodziennej sytuacji. W oddali widać, że coś unosi się na wodzie… Premiera czwartego odcinka o 21:35 na antenie TVN.
Uczestnicy rejsu to ludzie wielu profesji. Różni ich bardzo dużo: temperament, zainteresowania, przekonania polityczne, zamiłowanie do porządku i gusta kulinarne. I te różnice z każdym dniem rejsu są coraz bardziej widoczne. Wegańska kuchnia w wykonaniu Natalii i Zygmunta smakuje wszystkim, ale część grupy nie zamierza rezygnować z mięsa.
W trakcie kolejnego dnia rejsu nieoczekiwanie jeden z uczestników dostrzega w oddali przedmiot unoszący się na wodzie. Okazuje się, że to ponton. Wszystko wskazuje na to, że mogli uciekać nim uchodźcy.
Premiera czwartego odcinka już 23 marca o 21:35 na antenie TVN!