W ich organizmach nie ma ani jednej kości, a przodkowie byli na świecie wcześniej, niż pierwsze drzewa. Od lat intrygują, przerażają i inspirują, wpisując się na stałe w popkulturę. Rekiny, bo o nich mowa, po raz kolejny zdominują antenę Discovery Channel w 34. edycji kultowej serii Shark Week!

Już 1 sierpnia na antenie Discovery Channel rozpocznie się SHARK WEEK – doroczny, kultowy maraton programów o rekinach. Te niesamowite zwierzęta wciąż mają przed nami wiele tajemnic – aby je zbadać, kamery Discovery odwiedzą wody Południowej Afryki, Tahiti, Papui-Nowej Gwinei, Bahamów czy Azorów. Codziennie od 1 do 5 sierpnia, o godzinie 18:00 widzowie Discovery Channel oraz Discovery+ będą mogli liczyć na porcję wiedzy i emocji wprost z podwodnego świata. Na antenie zagoszczą zupełnie nowe formaty oraz kolejne serie znanych produkcji. Wśród nich pojawią się m.in. „Mark Rober kontra rekiny”, „Jackass: rekiny kontratakują”, „Szczęki24”, „Rekiny kontra kałamarnice” czy „Rekin (nie) na żarty”.  

SZCZĘKI24

Poniedziałek, 1 sierpnia 2022, godz. 18:00

Filmowiec Andy Casagrande i biolog Craig O’Connell połączą siły, aby znaleźć przyczynę tajemniczego zjawiska, zaobserwowanego przez mieszkańców Guadalupe. Dlaczego w wodach otaczających wyspę młode żarłacze białe uciekają przed agresywnymi, dorosłymi osobnikami? Jaki związek z tym niespotykanym zjawiskiem ma inna anomalia, nazwana przez naukowców The Blob? Casagrande i O’Connell, przy wsparciu Madison Stewart, postarają się nie tylko wyjaśnić przyczyny tej sytuacji, ale też pomóc młodym rekinom, aby lepiej zrozumieć, jaka może być przyszłość tego gatunku w wodach Pacyfiku.

REKINY KONTRA KAŁAMARNICE

Wtorek, 2 sierpnia 2022, godz. 18:00

Czy groźny żarłacz biały może spodziewać się w głębinach godnych siebie przeciwników? Jak się okazuję, nawet tak potężny drapieżnik nie może czuć się całkiem bezpiecznie. Badacze w okolicach wyspy Guadalupe dotarli do osobników pokrytych przerażającymi bliznami, które pojawiły się w wyniku walki z niespodziewanym przeciwnikiem. Jest nim gatunek ogromnych kałamarnic – uzbrojonych w ostre jak brzytwa dzioby, potężne macki pokryte przyssawkami i największe oczy spośród zwierząt żyjących na Ziemi. Doktor Tristan Guttridge poprowadzi ekspedycję, która zbada, dlaczego dwa tak groźne gatunki toczą ze sobą krwawe walki.

JACKASS: REKINY KONTRATAKUJĄ

Środa, 3 sierpnia 2022, godz. 18:00

Tych panów nie trzeba nikomu przedstawiać – szaleni Jackass powracają do Shark Week! Johnny Knoxville, Chris Pontius, Wee Man, Jasper, Dark Shark, Zach Holmes i Poopies po raz kolejny zmierzą się z szalonymi wyzwaniami, aby sprawdzić, ile prawdy jest w popularnych mitach dotyczących rekinów. Czy naprawdę mogą wyczuć człowieka w wodzie nawet z ogromnej odległości? Czy można zdenerwować je czerwoną płachtą, jak byka na corridzie? Jackassom nie zabraknie odwagi, aby sprawdzić to na własnej skórze!

REKIN (NIE) NA ŻARTY

Czwartek, 4 sierpnia 2022, godz. 18:00

Brian „Q” Quinn, James „Murr” Murray, Joe Gatto oraz Sal Vulcano to grupa przyjaciół, która nie boi się śmiać z siebie, a sztukę żartów i improwizacji opanowała do perfekcji. W swoim sławnym na całym świecie telewizyjnym show rzucają sobie wyzwania, które wystawiają na próbę ich dystans do siebie. Po podbiciu szklanych ekranów, grupa Impractical Jokers po raz pierwszy dołącza do Shark Week, aby humorem rozprawić się ze stereotypem, że rekiny to krwiożercze bestie, których należy się obawiać.

MARK ROBER KONTRA REKINY

Piątek, 5 sierpnia 2022, godz. 18:00

Mark Rober, to inżynier i wynalazca, który na swoim koncie ma pracę dla Apple czy NASA. Dziś, jako gwiazda YouTube, popularyzuje naukę i dzieli się swoją wiedzą. W ramach tegorocznego Shark Week połączy swoje siły z biologiem Lukiem Tipple, aby sprawdzić jeden z najsłynniejszych mitów dotyczących rekinów: czy te niesamowite stworzenia naprawdę mogą wyczuć w wodzie kroplę krwi z odległości jednej mili? Wyniki eksperymentów Marka i Luke’a okażą się niemałym zaskoczeniem!

  • Poniedziałek, 1 sierpnia 2022 o godz. 18:00 – SZCZĘKI24
  • Wtorek, 2 sierpnia 2022 o godz. 18:00 – REKINY KONTRA KAŁAMARNICE
  • Środa, 3 sierpnia 2022 o godz. 18:00 – JACKASS: REKINY KONTRATAKUJĄ
  • Czwartek, 4 sierpnia 2022 o godz. 18:00 – REKIN (NIE) NA ŻARTY
  • Piątek, 5 sierpnia 2002 o godz. 18:00 – MARK ROBER KONTRA REKINY