Ponad 287 tysięcy widzów obejrzało w niedzielę w nSport+ drugi finałowy mecz PGE Ekstraligi pomiędzy Betard Spartą Wrocław a Motorem Lublin. To rekordowa oglądalność żużlowej transmisji w historii CANAL+.

W niedzielę, 26 września poznaliśmy mistrza PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata. Po zaciętym dwumeczu złote medale odebrali żużlowcy Betard Sparty Wrocław, którzy pokonali Motor Lublin 50:40. To starcie w nSport+ oglądało ponad 287 tysiące widzów, co jest najlepszym wynikiem od września 2018 roku. Wtedy podczas finału pomiędzy Stalą Gorzów a Unią Leszno przed telewizorami zasiadło 279 tysięcy widzów.

Ten wynik bardzo nas cieszy. Jak na dłoni widać rosnącą popularność speedwaya w Polsce, a finał stał na bardzo wysokim poziomie i elektryzował wszystkich kibiców. Zaprezentowaliśmy kibicom również nowe technologie, z których korzystać będziemy również w następnych transmisjach. Dziękujemy za zaufanie i już czekamy na kwietniowy start sezonu.

mówi Marcin Majewski, szef żużla w CANAL+Mecze najlepszej żużlowej ligi świata będzie można nadal oglądać w kanałach sportowych CANAL+ oraz w serwisie CANAL+ online aż do 2025 roku. Od sezonu 2022 kibice żużla będą mogli ekscytować się aż 70 spotkaniami w sezonie. Wynika to z dodania do terminarza PGE Ekstraligi dodatkowych trzech podwójnych meczów ćwierćfinałowych.

Fot. Jarosław Pabijan

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here