Rysa – nowy serial kryminalny, który będzie można zobaczyć już jutro w platformie IPLA. Serial „Rysa”, to słynna adaptacja bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta. W serialu będziemy mieli okazje zobaczyć wielu znanych polskich aktorów, min.: Julię Kijowską, która zagra główną role i Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Zbigniewa Zamachowskiego, Janusza Chabiora oraz Kingę Preis. Nowy serial kryminalny został zlecony przez Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Serial można zobaczyć od jutra, 15 stycznia w platformie IPLA z pakietem IPLA PREMIUM.

Serial kryminalny Rysa – słów kilka

Rysa” to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu koncentruje się wokół losów policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw, która podczas śledztwa mierzy się z własną przeszłością i światem pełnym tajemnic, nałogów i namiętności.

Produkcja będzie dostępna w całości w serwisie IPLA, dla użytkowników pakietu IPLA PREMIUM. Można ją oglądać w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko na komputerach, smartfonach i tabletach, ale także w Smart TV, Apple TV czy dekoderach. Koszt pakietu w cenie promocyjnej to jedynie 15 zł/mies.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Serial „Rysa” – wywiad z bohaterami w IPLA Premiera

– Filmy i seriale są jedną z kluczowych kategorii treści w IPLI. Oferujemy ponad trzy tysiące pozycji filmowych i blisko pięćset serialowych, w tym nowości i produkcje kinowe, tytuły, które zdobyły uznanie widzów, a także premiery wybranych seriali, które u nas można obejrzeć wcześniej niż w telewizji. Cieszymy się, że teraz jako pierwsi pokażemy w całości nowy polski serial kryminalny „Rysa”. Mamy nadzieję, że podobnie jak powieść, której jest adaptacją, zapewni naszym widzom pełną zwrotów akcji podróż w poszukiwaniu rozwiązania nie tylko mrocznej zagadki kryminalnej, ale także  pozwoli zagłębić się w świat głównej bohaterki i wraz z nią wyjaśnić tajemnice, które kryje jej przeszłość 

mówi Joanna Popowska, Zastępca Dyrektora ds. Usług Online w Cyfrowym Polsacie.

W IPLA PREMIUM, oprócz najnowszego serialu „Rysa”, widzowie znajdą o wiele więcej, bo aż kilkaset propozycji filmów (w tym wiele znanych hitów, a także klasyki) i seriali oraz bogatą bibliotekę bajek dla dzieci i rozrywki, a wszystko to bez reklam. Pakiet włącza również opcję „pobierz” pozwalającą na zapisywanie wybranych plików na urządzeniach mobilnych i oglądanie ich offline.

8-odcinkowa opowieść pełna zagadek

– „Rysę” warto obejrzeć choćby ze względu na główną bohaterkę i na to, jak bardzo ona ma zawikłaną sytuację – mówi Igor Brejdygant, autor powieści „Rysa”, na podstawie której nakręcono serial, i jego wiodący scenarzysta. – Normalnie często boimy się o bohatera, bo zagraża mu jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwo, tutaj sytuacja jest bardziej złożona, bo niebezpieczeństwo być może jest wewnątrz samej bohaterki, ona się boi sama siebie.

Najnowsza produkcja, wyreżyserowana przez Macieja Migasa („Żyć nie umierać”, „Ślad”) i Łukasza Kośmickiego („Ultraviolet”, „Ukryta gra”), to 8-odcinkowa opowieść pełna zagadek i tajemnic, dotyczących także bolesnych doświadczeń z przeszłości głównej bohaterki. Akcja serialu rozpoczyna się morderstwem bezdomnego i jest osadzona we współczesnej Warszawie. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym schemacie potwierdzają jej przypuszczenia. Kreowanie zagadkowej postaci pierwszoplanowej, policjantki z wydziału zabójstw Moniki Brzozowskiej, powierzone zostało Julii Kijowskiej („Sługi boże”, „Zjednoczone stany miłości”, „Drogówka”).

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Chyłka-Rewizja”, „Żywioły Saszy – Ogień”, „Nieobecni” – pierwsze odcinki Player w TVN

Życiowym partnerem Moniki jest opiekuńczy biznesmen, szef agencji reklamowej, w rolę którego wcielił się, obdarzony urokiem osobistym i ogromnym doświadczeniem aktorskim, Maciej Zakościelny („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Diagnoza”, „Czas honoru”). Wśród otaczających ich postaci znajdziemy m. in.: Janusza Chabiora („Kamerdyner”, „Ślepnąc od świateł”, „Wołyń”), Kingę Preis („Córki dancingu”, „Pod Mocnym Aniołem”, „W ciemności”), Dawida Ogrodnika („Ikar. Legenda Mietka Kosza”, „Cicha noc”, „Chce się żyć”), Mariusza Ostrowskiego („Znaki”, „Solid Gold” ) i Zbigniewa Zamachowskiego („Kurier”, „Pakt”, „Pokłosie”).

Serial wyreżyserowali: Maciej Migas („Żyć nie umierać”, „Oda do radości”) i  Łukasz Kośmicki („Ultraviolet”, „Ukryta gra”). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści – Igor Brejdygant („Paradoks”, „Zbrodnia”, „Ultraviolet”, „Szadź”). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski („Ultraviolet”, „Wataha”).

Współpraca SPT Networks Central Europe i Grupy Polsat

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television (SPT) Networks Central Europe we współpracy z  Grupą Polsat.  Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Produkcja jest ekranizacją pierwszej z cyklu powieści kryminalnej Igora Brejdyganta, „Rysa”. Powieść ukazała się w sierpniu 2018 roku i szybko zyskała przychylność czytelników, którzy z zapartym tchem śledzili losy policjantki z zagadkową przeszłością, odkrywającej kolejne tajemnicze morderstwa. Zdjęcia do „Rysy” zakończyły się w listopadzie 2020 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Biała królowa”, „Panna Marple”, „Projekt Manhattan”, „Babilon Berlin” – seriale w EPIC DRAMA

W grudniu aktorzy weszli na plan „Układu”, będącego kontynuacją „Rysy”. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

Abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli obejrzeć produkcję także w serwisie Cyfrowy Polsat GO, w pakiecie CP GO PREMIUM za 12 zł/mies.

Serial Rysa (2021) – zwiastun

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here