To ostatnia prosta przed wielkim finałem! W czwartym odcinku uczestnicy zmierzą się z zadaniami, które nie tylko sprawdzą ich kreatywność, ale też to, jak dobrze pamiętają kultowe animacje filmowe. Jest o co walczyć – najlepsi znajdą się w finale i staną do rywalizacji o nagrodę główną. Gościem odcinka będzie Sara James! 

Tematem pierwszego zadania czwartego odcinka będzie parada, której głównymi bohaterami zostaną postaci z kultowych animacji. Do jakich konstrukcji uczestników zainspiruje Myszka Miki, Cruella De Mon czy Pinokio? W swoich pracach zespoły spróbują nie tylko oddać kolorowy charakter świata fantazji, ale również przemycić morał, który płynąć może z tych historii.

W drugim zadaniu inspiracją do projektów uczestników będą filmowe piosenki. Tym razem jury w podjęciu decyzji o wyborze najlepszej pracy wesprze gość specjalny odcinka – rozśpiewana i przebojowa Sara James, która oczaruje uczestników głosem.  

Odcinek półfinałowy LEGO Masters 4 pojawi się na antenie TVN oraz w Playerze już w sobotę 11 listopada o 17:30. Do zobaczenia!