Discovery Life to kanał który zawsze jest blisko ludzi i nie obawia się tematów tabu, ani dyskusji o problemach współczesnego świata. W kwietniu, w każdy czwartek o godz. 21:50, Agata Młynarska, dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, zaprosi widzów na serię „Bez tabu”, w której poruszy trudne, ale niezwykle ważne tematy społeczne. W każdym odcinku przyjrzy się jednemu zagadnieniu i z pomocą ekspertów postara się przybliżyć je widzom.

Bez tabu. Epidemia otyłości u dzieci

Cykl rozpoczniemy 8 kwietnia odcinkiem, pt. „Bez tabu. Epidemia otyłości u dzieci”. Widzowie poznają dramatyczne historie dzieci, w tym najmłodszej polskiej pacjentki poddanej operacji bariatrycznej. Dla 12-letniej Natalii, ważącej ponad 130 kg ta metoda chirurgiczna stała się jedyną szansą na powrót do zalecanej wagi i szansą na normalne dzieciństwo. Zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na pytanie, co zrobić, by nie dopuścić do takich sytuacji oraz podpowiedzą, jak zadbać o prawidłową wagę i rozwój naszych pociech.

Bez tabu. Gry – dziecięcy nałóg

Natomiast 15 kwietnia Discovery Life wyemituje dokument, pt. „Bez tabu. Gry – dziecięcy nałóg”, w którym widzowie poznają historie dzieci uzależnionych od gier komputerowych. O zaniedbywaniu codziennych obowiązków, wycofaniu z życia towarzyskiego, porzuceniu dotychczasowych pasji i wyładowywaniu agresji na najbliższych opowie mama 10-letniego Igora, który mimo młodego wieku, wpadł w szpony wirtualnego nałogu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gogglebox. Przed telewizorem – 200. odcinek programu!

Prowadząca, Agata Młynarska odwiedzi jeden z niewielu znajdujących się w Polsce ośrodków, w którym osoby cierpiące na tego typu zaburzenia poddawane są leczeniu. Dziennikarka zwróci się do lekarzy i psychologów z prośbą o wyszczególnienie następstw groźnego nawyku. Jak rozpoznać uzależnienie u dziecka? Jakie skutki może mieć stres towarzyszący kompulsywnemu graniu? Specjaliści podpowiedzą gdzie szukać pomocy i jakimi metodami pracować, by najmłodsi byli w stanie wrócić do zdrowych, „rzeczywistych” aktywności.

Bez tabu. Mastektomia bez strachu

W czwartek, 22 kwietnia, widzowie obejrzą kolejny odcinek cyklu, pt. „Bez tabu. Mastektomia bez strachu”, w którym Agata Młynarska poruszy temat mastektomii. Zarówno tej, która jest elementem terapii, jak i tej będącej profilaktyką. Dziennikarka, spotykając się z pacjentkami i lekarzami, postara się odpowiedzieć na pytania jakiej pomocy ze strony systemu ubezpieczeń może spodziewać się polska pacjentka i jakie są najbardziej innowacyjne sposoby przeprowadzania zabiegu.

Bez tabu. Randki internetowe

W ostatni czwartek miesiąca – 29 kwietnia, Discovery Life wyemituje odcinek, pt. „Bez tabu. Randki internetowe”. Dokument odpowie na pytania jak wyglądają współczesne randki, czego oczekujemy od aplikacji randkowych i czy szukamy tam prawdziwej miłości, czy jedynie przygodnego seksu? Agata Młynarska spotka się z ludźmi, którzy od lat bezskutecznie próbują znaleźć wymarzonego partnera przez Internet. Porozmawia z tymi, którym się udało oraz z osobami, traktującymi randkowanie w sieci  jako swoisty sport.  

2 KOMENTARZE