Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka oraz Matylda Giegżno to bohaterowie drugiego plakatu promującego dramat rodzinny z historią kryminalną w tle. Jego scenariusz powstawał w ramach programu CANAL+ SERIES LAB., o czym opowiadają twórcy w specjalnym materiale wideo. Premiera tej oryginalnej, ośmioodcinkowej produkcji już w piątek 26 marca! 

CANAL+ Polska przykłada dużą wagę do współpracy z uznanymi twórcami nie zapominając też o młodych i zdolnych artystach, którym daje możliwość zaprezentowania umiejętności przed szeroką publicznością wspierając w realizacji zawodowych ambicji. Tak jest również z przypadku nowej produkcji CANAL+ – serialu KLANGOR. W obsadzie oprócz plejady popularnych i znanych od lat aktorów (Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska), pojawią się m.in. Maciej Musiał, Matylda Giegżno oraz Katarzyna Gałązka.

KLANGOR, Maciej Musiał jako Ariel Galej, fot. Jarosław Sosiński

Maciej Musiał, serialowy Ariel Galej, to aktor młodego pokolenia o sporym już dorobku. Debiutował na małym ekranie rolami w serialach „Ojciec Mateusz” oraz „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. Popularność przyniosły mu role Jana Meli w filmie „Mój Biegun” oraz Tomka Boskiego w wielosezonowym formacie „Rodzinka.pl”. W ostatnich latach można było go zobaczyć w produkcjach „1983” oraz „Wiedźmin”.

KLANGOR, Matylda Giegżno jako Gabi Wejman, fot. Robert Pałka

W rolę Gabi Wejman wciela się Matylda Giegżno – studentka aktorstwa, laureatka głównej nagrody na IV Festiwalu Młodzieżowym „Droga do wolności” za sztukę wystawianą na deskach Teatru Polskiego. Na dużym ekranie widzowie mogli zobaczyć ją w epizodycznej roli w serialu „Chyłka. Rewizja”.

KLANGOR, Katarzyna Galązka jako Hania Wejman, fot. Jarosław Sosiński

Katarzyna Gałązka, odtwórczyni roli Hani Wejman, ma na swoim koncie role w serialach telewizyjnych takich jak „Pułapka”, „Lepsza połowa”, czy „Młody Piłsudski” oraz debiut na dużym ekranie w filmie „Autsajder” Adama Sikory.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Opowieść podręcznej – sezon 4. Premiera w kwtietniu!

W KLANGORZE trójka młodych aktorów buduje wspólnie jedną z osi fabularnych serialu.

W produkcji pojawi się również Magdalena Koleśnik – nagrodzona za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na 45. FPFF w Gdyni za film „Sweat”, koprodukcję CANAL+ Polska. Co więcej, wkrótce widzowie CANAL+ Polska będą mogli podziwiać Magdę w drugiej części serialu „Kruk”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Serial Przyjaciele w HBO GO! 10 sezonów od 15 kwietnia (zwiastun)

Oryginalny scenariusz KLANGORU, autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB. – programu skierowanego do młodych twórców filmowych, scenarzystów oraz reżyserów. To debiut Kacpra Wysokiego, a dla CANAL+ pierwszy projekt serialowy zrealizowany w ramach programu.

KLANGOR Zwiastun

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here