Nie daj się ponurej, jesiennej aurze i dołącz do SundanceTV, aby zobaczyć cztery niesamowicie słoneczne komedie, które przywrócą uśmiech na Twojej twarzy.

W październikowe czwartki w ramach cyklu „Sezon komediowy” na antenie premierowo pojawią się: „Moja łódź podwodna” – historia chłopaka muszącego ocalić matkę przed zalotami mistyka i jednocześnie zwabić do sypialni swoją dziewczynę; „Turyści” – film opowiadający o podróży pary przez Wyspy Brytyjskie w przyczepie Abbey Oxford Caravan; „Soulboy” – opowieść o młodym chłopaku i jego szarej codzienności, która zmienia się diametralnie gdy ten wikła się w miłosny, oraz „Perły Szkocji” – perypetie Ritchiego, pochodzącego z Glasgow cwaniaka bez perspektyw, poszukiwaczy pereł i pięknej ekolożki Beth rozgrywające się w Highlands.

„Sezon komediowy” otwieramy 5 października o 22:00, kolejne seanse w każdy czwartek o tej samej porze.

21 października o 22:00                                             

W PEŁNYM SŁOŃCU (2018)

Tytuł: W pełnym słońcu (Sunburn)

Reżyseria: Anthony Alleyne

Podczas upalnego lata Mike, młody amerykański turysta, wyrusza na poszukiwanie swojego zaginionego przyjaciela w położonej na odludziu hiszpańskiej wiosce. Poznaje tam uwodzicielską miejscową kobietę, która staje się jego niezdrową obsesją. Gdy chłopak zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej się znalazł,
i zostaje zmuszony do ucieczki, odkrywa, że jego położenie jest o wiele gorsze niż przewidywał.

5 października                                           

MOJA ŁÓDŹ PODWODNA (2010)*

Tytuł: Moja łódź podwodna (Submarine)

Reżyseria: Richard Ayoade

Pewien młody chłopak musi ocalić matkę przed zalotami mistyka,
a jednocześnie zwabić do sypialni swoją cierpiącą na egzemę dziewczynę. Jest uzbrojony jedynie w szeroki zasób słów i niemal pełną wiarę we własne możliwości. Nazywa się Oliver Tate.

12 października

TURYŚCI (2012)*

Tytuł: Turyści (Sightseers)

Reżyseria: Ben Wheatley

Chris (Steve Oram) pragnie pokazać Tinie (Alice Lowe) swój świat i chce to zrobić na własnych zasadach – w trakcie podróży przez Wyspy Brytyjskie w ukochanej przyczepie Abbey Oxford Caravan. Tina do tej pory prowadziła odosobnione życie, zatem lista obiektów jest długa – Muzeum Tramwajów w Crich, Wiadukt Ribblehead, Muzeum Ołówków
w Keswick oraz rozległe krajobrazy będące tłem tej cudownej podróży.

Nie trzeba jednak długo czekać, by marzenie prysło. Śmieci, hałaśliwe nastolatki i wcześniej zarezerwowane miejsca dla przyczep kempingowych, nie wspominając o wścibskiej matce Tiny – to wszystko zaczyna powoli niszczyć marzenia Chrisa i sprowadzać zarówno jego, jak i każdego, kto źle go potraktuje, na skraj przepaści…

Niedziela 1 października o 22:00                                             

STUDIO Z ZUPEŁNIE INNEJ BECZKI (2019)

Tytuł: Studio z zupełnie innej beczki (An Accidental Studio)

Reżyseria: Bill Jones, Kim Leggatt, Ben Timlett

George Harrison, były członek zespołu „The Beatles”, oferuje twórcom filmu „Żywot Briana” sfinansowanie całej produkcji, zastawiając w tym celu swój dom i biuro. Jako wielki fan serii Monty Pythona, przypisywał humorowi Pythonów uratowanie swojego zdrowia psychicznego podczas kariery muzycznej w zespole. Teraz przyszła jego kolej, by im się odwdzięczyć. Film okazuje się tak ogromnym hitem, że producenci postanawiają założyć wytwórnię HandMade Films.

Wtorek 10 października o 22:00

ESCAPE FROM EXTINCTION (2020)

Reżyseria: Matthew R. Brady

Dokument zawiera unikatowe materiały filmowe przedstawiające zagrożone wyginięciem gatunki fauny oraz wywiady ze światowej sławy ekspertami ds. dobrostanu zwierząt i naukowcami zajmującymi się ochroną przyrody na wszystkich siedmiu kontynentach globu oraz w potężnych oceanach, jeziorach i rzekach.

Niedziela 15 października o 22:00                                             

DROGA (2009)

Tytuł: Droga (The Road)

Reżyseria: John Hillcoat

Minęło ponad 10 lat, odkąd świat został zniszczony – jednak nikt nie wie,
z jakiego powodu. Mógł to być atak nuklearny lub zderzenie Ziemi z innym kosmicznym obiektem. Mogło też dojść do implozji Słońca i zniszczenia naszej planety w jego płomieniach. Pewnego dnia nastąpił wielki błysk,
a potem – pustka. Rezultatem tego kataklizmu jest brak energii, zasilania, roślinności i żywności. Miliony ludzi zginęło w wyniku pożarów i powodzi lub zmarło z głodu i rozpaczy w powolnej śmierci cywilizacji. W tym niebezpiecznym postapokaliptycznym świecie schorowany ojciec podróżuje ze swoim synem w stronę morza.

Poniedziałek 30 października o 22:00

MARTE UM (2022)

Tytuł: Marte Um (Mars One)

Reżyseria: Gabriel Martins

Czteroosobowa rodzina z niższej brazylijskiej klasy średniej stara się nie tracić nadziei i realizować swoje marzenia w miesiącach następujących po wyborze skrajnie prawicowego kandydata, Jaira Bolsonaro, na prezydenta. Gdy polityczny kurz opada, Martinsowie zaczynają odczuwać trudy nowej rzeczywistości. Tércia, matka, próbuje dojść do siebie po pewnym wydarzeniu, po którym zaczyna podejrzewać, że ciąży nad nią klątwa. Jej mąż, Wellington, pokłada wszystkie swoje nadzieje w karierze piłkarskiej ich syna, Deivinho. Młody chłopak niechętnie spełnia ambicje ojca, choć potajemnie marzy o studiowaniu astrofizyki i kolonizacji Marsa.
W międzyczasie starsza córka, Eunice, zakochuje się w młodej, wyzwolonej kobiecie i zaczyna zastanawiać się nad wyprowadzką z domu.