4 sierpnia na kanale SundanceTV startuje cykl „Sezon nagród BAFTA”, a w nim cztery niebanalne i wyjątkowe obrazy, które na przestrzeni lat zdobyły prestiżową nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej lub zostały do niej nominowane.

W sierpniowe czwartki na ekranie zobaczymy komediodramat „Głosy” o młodym schizofreniku
(w tej roli Daniel Craig) i jego niezwykłym uczuciu do pewnej nieobliczalnej dziewczyny; „Wysłuchaj mej pieśni”, czyli historia sprytnego Irlandczyka Mickey’a O’Neilla, starającego się za wszelką cenę przywrócić świetność swojego podupadającego nocnego lokalu; film przygodowy „Wojownik” Asifa Kapadii, przedstawiający podróż tytułowego bohatera, rozdartego między ścieżką pokoju a ścieżką wojny, oraz A Cock & Bull Story” – produkcja inspirowana powieścią Laurence’a Sterne’a, w niekonwencjonalny sposób przedstawiająca pracę ekipy filmowej nad ekranizacją dzieła.

„Sezon nagród BAFTA” otwieramy 4 sierpnia o 22:00.

Głosy
(2000)

4 sierpnia o 22:00

PREMIERA

Enigmatyczna i niekonwencjonalna historia miłosna rozgrywająca się w zachodnim Londynie, opowiadająca o dwójce ludzi próbujących nadać sens szaleństwu w ich życiu. Tajemniczy, ale sympatyczny Ray zostaje zwolniony ze szpitala psychiatrycznego i trafia pod opiekę swojego nadopiekuńczego brata, restauratora Pete’a. Wszystko powoli zaczyna się układać, Ray pracuje dla brata i rozpoczyna nowe życie. Ale kiedy zakochuje się po uszy w Laurze, nieprzewidywalnej mieszkance Glasgow, i przestaje brać leki, sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli…

Tytuł: Głosy (Some Voices)

Reżyseria: Simon Cellan Jones

Występują: Daniel Craig, David Morrissey, Kelly Macdonald, Julie Graham

Wysłuchaj mej pieśni

(1991)

11 sierpnia o 22:00
PREMIERA

„Wysłuchaj mej pieśni” to komedia i historia miłosna. Micky O’Neill, główny bohater filmu, prowadzi stary lokal –  Heartly’s – i właśnie zaręczył się z Nancy, najlepszą dziewczyną w mieście. Wydaje się, że złapał Pana Boga za nogi. Może nawet zarezerwować koncert Franca Cinatry – tylko pisanego przez „c”… Micky’emu wszystko może ujść na sucho. Ale czy na pewno?

Tytuł: Wysłuchaj mej pieśni (Hear My Song)

Reżyseria: Peter Chelsom

Występują: Adrian Dunbar, Tara Fitzgerald, David McCallum, William Hootkins, Shirley Anne Field, James Nesbitt

Wojownik
(2001)

18 sierpnia o 22:00

Wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego Asifa Kapadię film „Wojownik”, to ponadczasowa opowieść o epickiej podróży od pustyń Radżastanu po ośnieżone szczyty Himalajów. By uciec od swojego brutalnego życia, „Wojownik” wyrusza na poszukiwanie spokoju. Władca dowiaduje się o jego dezercji i nie chcąc wybaczyć mu zdrady, wysyła swoich ludzi, aby sprowadzili jego głowę.

Tytuł: Wojownik (The Warrior)

Reżyseria: Asif Kapadia

Występują: Irrfan Khan, Aino Annuddin, Noor Mani, Damayanti Marfatia

A Cock & Bull Story
(2005)

25 sierpnia o 22:00

„A Cock & Bull Story”, dzieło krążące pomiędzy XVIII wiekiem a nieudolnymi wysiłkami filmowców z XXI wieku, to luźna adaptacja angielskiego arcydzieła literackiego „Życie i myśli JW Pana Tristrama Shandy”, napisanego przez Laurence’a Sterne’a. Tristram Shandy opisuje historię swojego życia z własnej perspektywy. Pełne literackich żartów i czarnego humoru, spaczone opowieści Shandy’ego z dzieciństwa są nieustannie przerywane przez jego rodzinę i domowników. Dzięki temu dowiadujemy się o wiele więcej o nim samym niż z jakiejkolwiek konwencjonalnej autobiografii.

Sprytne, postmodernistyczne podejście do konstrukcji filmu na podstawie zawiłej, przezabawnie skomplikowanej powieści autobiograficznej.

Tytuł: A Cock & Bull Story

Reżyseria: Michael Winterbottom

Występują: Steve Coogan, Rob Brydon, Keeley Hawes, Gillian Anderson

„Sezon nagród BAFTA”

  • GŁOSY                                                                                                             04.08.2022 22:00
  • WYSŁUCHAJ MEJ PIEŚNI                                                                            11.08.2022 22:00
  • WOJOWNIK                                                                                                   18.08.2022 22:00
  • A COCK & BULL STORY                                                                             25.08.2022 22:00