Sezon ślubny 2022 – jakie buty dla świadkowej, mamy panny młodej, gościni?

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu ślubnego 2022, warto zapoznać się z najnowszymi trendami, jeśli chodzi o damskie obuwie ślubne. Jakie buty warto założyć na ślub i wesele w nadchodzącym sezonie?

Dlaczego buty mają tak duże znaczenie?

Mogłoby się wydawać, że jeśli chodzi o damski strój na wesele, największe znaczenie ma sukienka lub inny rodzaj odzieży, jaki wybierze kobieta. Podczas gdy ubranie rzeczywiście ma duże znaczenie, obuwie jakie do niego dołączymy również jest bardzo ważne. Źle dobrane buty mogą zupełnie zepsuć efekt, jaki daje sukienka, a odpowiednio dopasowane do kreacji – pozwolą sprawić, że stylizacja będzie jeszcze lepsza.

Jeśli chodzi o obuwie – przy większości stylizacji ślubnych sprawdzają się klasyczne rozwiązania, które można nałożyć także na wiele późniejszych okazji. To sprawia, że inwestując w damskie obuwie na ślub, możemy zapłacić za nie nieco więcej wiedząc, że będzie ono ponownie wykorzystane.

Szpilki damskie – klasyka gatunku

Absolutną klasyką, która sprawdzi się zarówno dla świadkowej, jak i każdej innej gościni, są szpilki damskie. Buty na wysokim obcasie w uniwersalnym kolorze (czerń jest zawsze w modzie!) będą doskonałym rodzajem obuwia, które sprawdzi się świetnie również na co dzień.

Tego typu buty są na tyle uniwersalne, że będą dobrym wyborem do większości stylizacji – zarówno tych prostych, jak i z pazurem.

Półbuty na obcasie

Damskie półbuty na obcasie to doskonały wybór w szczególności na chłodniejsze dni. Dzięki nieco bardziej zabudowanemu w porównaniu ze szpilkami krojowi, półbuty pozwolą na zachowanie optymalnego komfortu cieplnego m.in. późną wiosną, ale nie tylko.

Damskie półbuty dopasują się doskonale do sukienek o kroju mini, midi i maxi, a także damskich kombinezonów czy garniturów. Podobnie jak w przypadku szpilek, warto postawić na uniwersalne kolory – zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, by potem móc ponownie założyć obuwie.

Skórzane mokasyny damskie

Skórzane, damskie mokasyny stanowią perfekcyjne rozwiązanie to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się również w nadchodzącym sezonie ślubnym 2022. Te buty są szczególnie dobrą opcją dla osób, które z różnych względów nie mogą lub po prostu nie chcą nosić obuwia na wysokim obcasie. Dzięki niewielkiemu podwyższeniu mokasyny pozwalają na uzyskanie doskonałego wyglądu nóg, a jednocześnie nie obciążają kręgosłupa w takim stopniu, jak buty na obcasie.

Damskie mokasyny wykonane ze skóry będą także doskonałym wyborem dla pań, które pragną zainwestować w obuwie, które będą mogły nosić również na co dzień. Dzięki uniwersalnemu krojowi mokasyny zapewniają komfort w wielu sytuacjach – również podczas całonocnej zabawy na weselu!

Odpowiedni dobór butów dla ślubnej gościni może zaważyć na komforcie w tym szczególnym dniu. Warto pamiętać, że oprócz wyglądu – szczególne znaczenie ma również komfort ich noszenia, dlatego też buty – zwłaszcza te, które mamy nosić przez długie godziny – nie powinny być wybierane na podstawie ceny, ale dopasowania do stopy, wyglądu i komfortu użytkowania.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl