Siłownia plenerowa od nowa

0

Im słoneczna pogoda dłużej się utrzymuje, tym częściej korzystamy z przydomowych i osiedlowych atrakcji plenerowych. Place zabaw tętnią życiem, a jeszcze niedawno zapomniane siłownie plenerowe odzyskują popularność i coraz częściej je odwiedzamy.

Niegdyś bardzo modne i z rozmachem stawiane niemal na każdym osiedlu, czy przy wiejskich świetlicach i remizach zewnętrzne siłownie, często już nie przypominają tych miejsc, które wydawałoby się całkiem niedawno tu utworzono.

Siłownie zewnętrzne wciąż popularne

Zewnętrzne siłownie cieszą się uznaniem amatorów sportu, a w dobie pandemii i przerw w pracy siłowni tradycyjnych, ich popularność dodatkowo wzrosła. Niestety coraz częściej przestrzeń siłowni jest tak zaniedbana, że po ewentualnej ulewie wykluczona jest możliwość skorzystanie ze sprzętu sportowego. Nierówny, pełen kałuż teren nie sprzyja popularyzacji tego rodzaju rekreacji. Czasami, aby przywrócić zewnętrznym siłowniom pierwotny blask, konieczna jest naprawa wyposażenia, ale czasami wystarczy wymienić posadzkę, na odpowiednio dobraną nawierzchnię bezpieczną np. płyty gumowe na plac zabaw, które idealnie się tu sprawdzą.

Potwierdzone certyfikatami 

Oczywiście gumowe nawierzchnie bezpieczne to nie tylko niezawodne posadzki pod siłownie zewnętrzne. Wśród najważniejszych wyróżniamy między innymi płyty na palce zabaw, ale też prasowane bloki balistyczne i gumowe podkładki izolacyjne pod legary. Bezpieczne nawierzchnie stosuje się w kojcach dla koni, ścieżkach edukacyjnych, na placach zabaw, ale również na obiektach wyposażonych w baseny, siłowniach i innych obszarach wypoczynkowo-rekreacyjnych. Sprawdzają się niemal wszędzie m.in. w parkach, stadionach, miejscach rekreacji, czy siłowniach, stanowią też świetną podstawę pod basen, czy brodzik.

Wielofunkcyjne i odporne

Dobrej jakości nawierzchnie gumowe są wielofunkcyjne, mrozoodporne, antypoślizgowe, odporne na ścieranie, posiadają wysoką wytrzymałość mechaniczną, są łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na promieniowanie UV, charakteryzują się szybkim i prostym montażem. Wiele można wzbogacić o motywy sensoryczne płaskie 2D np. cyfry, alfabet, barwne kółka, motywy, gry podwórkowe: twister, szachy, chińczyk, co sprawia, że posadzkabędzienie tylko kolorowa, ale też nabierze znaczenia edukacyjnego.

W dobie kryzysu klimatycznego, nie bez znaczenia jest też informacja, że produkcja tych nawierzchni wspiera recykling opon.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here