Fot.: TVP

Skandal. Ewenement Molesty – to film w reżyserii Bartosza Paducha, na który niewątpliwie czekało wielu. Dla dzisiejszych trzydziesto i czterdziestolatków będzie to prawdopodobnie sentymentalna podróż do czasów młodości. Dla osób młodszych kawałek historii polskiej muzyki i kultury hip-hop.

Dla osób trochę starszych może być swego rodzaju kluczem do zrozumienia młodzieży. Film ten pokazuje cały kontekst społeczno-kulturowy czasów ustrojowej i gospodarczej transformacji Polski lat 90. na tle zderzenia młodego pokolenia polaków z muzyką hip-hop, która w tym właśnie czasie docierała do nas zza oceanu.

Skandal. Ewenement Molesty” to jednak nie „tylko gadka wku***onych dzieciaków”, które miały dość szarzyzny swojego życia. To opowieść ludzi, którzy odnieśli sukces i osób, które ich otaczały w tamtych czasach. Już samo powstanie filmu wskazuje na to, że rzeczywiście wydarzył się wówczas pewien swoisty ewenement, o którym warto opowiedzieć i pamiętać.

Warszawski Ursynów, ta rzecz tu się dzieje” czyli Mistic Molesta, osiedlowe akcje, MTV i „się żyje”

Nigdy dla pieniędzy i nigdy dla sławy…” W ekipie byli jak bracia, plan był w założeniach prosty, a środki mocno ograniczone. No ale, podobno chcieć to móc. Piotrek „Vienio” Więcławski i Paweł „Włodi” Włodkowski, dwóch ziomków z ursynowskich blokowisk zafascynowanych deskorolką, MTV a przede wszystkim muzyką, która za pomocą tej stacji na dobre zagościła w ich życiu, szukają sposobu na wyrażenie siebie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Twoja twarz brzmi znajomo (14 edycja) – ujawniamy nazwiska!

Chcą choć trochę pokolorować swój świat i… wybór pada na hip-hop. Podczas ustawek i rozmów o marzeniach chłopaki zaczynają w końcu składać własne rymy i kleić bity na „Atari”. I tak powolutku wykluwa się „Skandal”, pierwsza płyta Molesty. I chyba nikt wtedy nie przypuszczał „… że tak będzie”.

Ale czyż nie tak właśnie powstają wszelkie ewenementy? Płyta „Skandal” okazała się dla wielu osób swoistym drogowskazem postępowania, co wolno, a czego absolutnie nie. Jak się relaksować i za pomocą jakich środków, a także jak postępować z płcią piękną aby nie wpaść w kłopoty.

Możesz być w mojej Klimie.” Po prostu odpal film dokumentalny „Skandal. Ewenement Molesty” w VOD TVP

Czy „Skandal. Ewenement Molesty” to najbardziej wyczekiwany film roku? Dla wielu zapewne tak. Przez wiernych fanów Molesty niewątpliwie wyczekiwany jest w nie mniejszym stopniu niż krążek „Skandal” przeszło dwadzieścia lat temu.

Pewne jest również to, że „Skandal. Ewenement Molesty” w dzisiejszych realiach to już nie będzie żaden skandal, tylko rzetelny dokument, który z pewnością dowodzi tego, że ta grupa i ten album to rzeczywiście ewenement jakiego nie było w najnowszej historii polskiej muzyki i który na zawsze odmienił polską scenę hip-hopową.

Dlatego jeśli chcesz się dowiedzieć lub tylko przypomnieć sobie co to są „osiedlowe akcje” wejdź pod adres vod.tvp.pl i odpal „Skandal. Ewenement Molesty”. Wiedziałeś, że tak będzie?

tagi: skandal. ewenement molesty, molesta, skandal, vienio, włodi

Źródło: TvTu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here