Stulejka to wstydliwy problem, który dotyka sporego grona mężczyzn. Pomimo że większość osób utożsamia ją z niemowlętami, to w rzeczywistości dotyczy wielu dorosłych osób. Choć jej występowanie wprost nie zagraża ani życiu, ani zdrowiu, to w znaczący sposób może wpływać na życie seksualne.
Spis treści:
- Stulejka: objawy
- Stulejka: przyczyny
- Stulejka: leczenie
- Ile kosztuje leczenie?
Stulejka: objawy
Stulejka to schorzenie, które uniemożliwia lub utrudnia zsunięcie napletka. Jej podstawowym objawem jest intensywny ból podczas odciągania napletka lub brak możliwości odsłonięcia żołędzi. Występowanie stulejki może także objawiać się bólem podczas stosunków seksualnych. Sygnałem, że z naszym prąciem dzieje się coś niedobrego, mogą być także nawracające stany zapalne oraz dyskomfort podczas oddawania moczu. Stulejka może jednak objawiać się na wiele różnych sposobów. Kiedy podejrzewamy, że możemy zmagać się z tym problemem, należy niezwłocznie skorzystać z pomocy urologa, gdyż przypadłość ta może nieść za sobą wiele przykrych konsekwencji.
Stulejka: przyczyny
U dzieci stulejka jest zupełnie normalnym zjawiskiem, jednak jeśli pojawia się u dorosłych, to powinna być sygnałem do niepokoju. U osób pełnoletnich stulejka najczęściej wynika z niewłaściwej higieny bądź stanu zapalnego. Może mieć też charakter wrodzony i kompletnie uniemożliwiać odsłonięcie żołędzi. Czasami stulejka powstaje również wskutek przebytych chorób. Niezależnie od przyczyny stulejka zawsze powinna być powodem do zmartwień i jeżeli zostanie potwierdzona, to należy jak najszybciej udać się na profesjonalny zabieg, który przywróci prącie do optymalnego stanu.
Stulejka: leczenie
U młodych osób leczenie stulejki może polegać na stosowaniu maści sterydowej. Leczenie stulejki w warunkach domowych jest jednak możliwe tylko w określonych sytuacjach i nierzadko nie daje zamierzonych efektów. Jeżeli więc domowe wyleczenie stulejki jest niemożliwe, to należy udać się do lekarza specjalisty, który wyda skierowanie na specjalny zabieg, który polega na usunięciu zwężonej części napletka lub wykonaniu drobnych nacięć poszerzających ujście napletka. Obrzezanie albo plastyka napletka to najczęściej spotykane metody leczenia, a przyjęty sposób usunięcia stulejki zazwyczaj zależy od indywidualnych preferencji pacjenta.
Ile kosztuje leczenie?
Leczenie stulejki wbrew pozorom nie jest drogie. Tańsze zabiegi mogą bowiem kosztować mniej niż 2000 złotych. Koszt leczenia zależy jednak od stosowanej techniki. Im jest ona bardziej wymagająca, tym wyższa cena za leczenie. W większości przypadków skuteczne pozbycie się stulejki nie jest jednak drogie. Co ważne, zazwyczaj jednorazowy zabieg daje spokój na całe życie, albowiem stulejka relatywnie rzadko powraca. Jeżeli skorzystamy z pomocy profesjonalnej firmy, która ma spore doświadczenie w swojej branży, to efekty powinny być zadowalające, a stan naszego prącia – pozwalający bezpiecznie i komfortowo współżyć ze swoją partnerką. Podjęcie decyzji o usunięciu stulejki ma zatem niemal same walory, a zabieg jest zalecany wszystkim osobom, które zmagają się z tą przypadłością.
Materiał zewnętrzny. Przed skorzystaniem z produktu lub usług należy skonsultować to ze specjalistą.