“Cała nadzieja we mnie” to ulubione powiedzenie głównego bohatera produkcji TVN, zagranego przez Rafała Maćkowiaka. Herkules miał rację, bo serial z jego udziałem okazał się telewizyjnym hitem tej jesieni!

“Herkules” to historia genialnego i introwertycznego analityka, który marzy o pracy w policji, ale ciągle oblewa egzamin oraz emocjonalnej policjantki Sylwii zmagającej się z coraz to nowymi problemami (Weronika Książkiewicz). Przypadek sprawia, że losy tej nietypowej dwójki krzyżują się i to na dłużej. W każdym z odcinków serialu główni bohaterowie zajmują się jedną zagadką kryminalną.

Ten serial to gwarancja nietuzinkowo zbudowanych postaci głównych bohaterów, ciekawe sprawy kryminalne i spora dawka poczucia humoru.

“Herkules” zadebiutował na antenie TVN 5 września o godzinie 21.35. Sezon serialu składał się z 8 odcinków. Oglądalność pierwszego z nich wyniosła 9,18% w grupie komercyjnej 16 – 49, a następnie rosła z odcinka na odcinek nawet do 12,58 %. TVN w czasie emisji serialu zajmował pierwsze miejsce w rynku telewizyjnym w grupie 16 – 49 i drugie w grupie 4+. W porównaniu do nadawanej rok temu w tym paśmie „Chyłki – Inwigilacji” nowa produkcja zyskała 25,6% więcej udziału w grupie komercyjnej.

“Herkules” zdecydowanie wyróżnia się z głównego nurtu seriali jakie obecnie znajdują się w ofertach programowych wielu stacji telewizyjnych i platform streamingowych. Po wynikach oglądalności całego sezonu, widać, że widzowie tęsknili za klasycznym serialem proceduralnym z dobrą obsadą. Duet głównych bohaterów jaki stworzyli Rafał Maćkowiak z Weroniką Książkiewicz jest jedyny i niepowtarzalny” – mówi Tomasz Cichoń, producent serialu.

Od strony reżyserskiej nad serialem czuwał Bartosz Kruhlik, którego film fabularny „Supernova” otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut Reżyserski na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz cztery nominacje do Polskich Nagród Filmowych „Orły”. Za scenariusz odpowiadali Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska. Zdjęcia zrealizowała Weronika Bilska. Montażem zajął się Paweł Laskowski. Scenografię przygotowała Marcelina Początek – Kunikowska. Magdalena Sekrecka zajęła się kostiumami. Charakteryzatorem prowadzącym była Jolanta Dańda.

Wszystkie odcinki serialu „Herkules” są dostępne w Playerze.