Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Zwierząt, kanał Polsat Viasat Nature zaprasza na specjalny cykl pod hasłem „Weekend dzikich serc”. Od 2 do 4 października na antenie pojawiać się będą programy opowiadające o zwierzętach i ich opiekunach.


Dlaczego warto obchodzić Światowy Dzień Zwierząt?

Oddolne inicjatywy społeczne, takie jak Światowy Dzień Zwierząt, zawsze odgrywały kluczową rolę
w walce o sprawiedliwość i dążenie do zmian i reform. Jak wiemy, na życie zwierząt ogromny wpływ mają działania ludzi, zarówno jednostek, korporacji, jak i całych narodów. Dlatego tak ważne jest, aby zwierzęta, jako istoty czujące, uzyskały należny im status. Dzięki budowaniu świadomości
i edukacji możemy przyczynić się do rozwoju kultury współczucia, która z pewnością wpłynie na zmianę postrzegania „braci mniejszych” w globalnym społeczeństwie oraz na wdrożenie skutecznych działań prowadzonych w celu ich ochrony. Dzięki takim działaniom świat będzie bardziej sprawiedliwym miejscem dla wszystkich żyjących istot.

Ustanowienie Światowego Dnia Zwierząt przyczyniło się już do znacznego i trwałego postępu
w zakresie standardów dobrostanu zwierząt, a jego wpływ nadal będzie wzrastać.

Polsat Viasat Nature w Światowy Dzień Zwierząt

Na kanale Polsat Viasat Nature widzowie będą mogli przez trzy dni oglądać programy ukazujące codzienną pracę obrońców zwierząt i specjalistów ds. dzikiej przyrody z całego świata. Na ekranie pojawią się między innymi: znani i lubiani weterynarze – Julian Norton i Peter Wright w programie „Weterynarz z Yorkshire”;  ekspert ds. dzikiej przyrody dr Paul O’Donoghue w serii „Szpital dla słoni”   oraz niezwykły ratownik pszczół Charlie Agar w serialu „Wszystkie pszczoły Charliego”. Widzowie będą mogli również zajrzeć za kulisy niektórych z najbardziej zaawansowanych ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt w programach:  „Dzikie i wolne”; „Dzikie sieroty” i „Dzika praca”.

Jedną z najnowszych propozycji kanału poświęconych ratowaniu zwierząt, która zostanie wyemitowana podczas „Weekendu dzikich serc” jest rozgrywająca się na pięknym kanadyjskim wybrzeżu Pacyfiku seria „Na ratunek zwierzętom z Pacyfiku” śledząca losy grupy weterynarzy
i techników zajmujących się ratowaniem życia dzikich ssaków morskich i uwalnianiem ich. Kolejną serią, której nie można przegapić jest „Bear: na ratunek koalom”, w której aktywista na rzecz dzikiej przyrody Tyson Mayr śledzi niesamowitą pracę wyjątkowego psa o imieniu Bear pomagającego zespołowi ratującemu ranne w pożarach buszu koale.

Zapraszamy do oglądania programów poświęconych zwierzętom w cyklu „Weekend dzikich serc” – przez cały dzień od soboty 2 października do poniedziałku 4 października na kanale Polsat Viasat Nature.