22 kwietnia ogłoszono nominacje do Orłów 2021 – nagród Polskiej Akademii Filmowej. W kategorii najlepszy serial fabularny na zwycięstwo szansę mają dwie produkcje Player Original – „Szadź” oraz „Chyłka – Rewizja”. O tytuł najlepszego filmu zawalczy „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – produkcja nominowana  aż w 15 kategoriach.

Wśród nominowanych do tegorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej znalazły się dwa tytuły Player Original. „Szadź” oraz „Chyłka – Rewizja” powalczą o statuetkę w kategorii Najlepszy serial fabularny.

„Szadź” to siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. W rolę czarnego charakteru wciela się Maciej Stuhr.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szadź – sezon 2. Kiedy premiera w Player? Podajemy info!

„Chyłka – Rewizja” jest trzecią odsłoną adaptacji bestsellerowej powieści Remigiusza Mroza. Joanna Chyłka (Magdalena Cielecka) przez przypadek zostaje zaangażowana w sprawę podwójnego morderstwa.  Jej klient, po stracie żony i córki, ma otrzymać pokaźną sumę od towarzystwa ubezpieczeniowego.  W międzyczasie staje się jednak  głównym podejrzanym w sprawie.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to dramat sensacyjny oparty na prawdziwych wydarzeniach i debiut reżyserski Jana Holoubka, który zyskał również nominację w kategorii Odkrycie roku.   Produkcja ma szanse na wygraną aż w 15 kategoriach w tym za Najlepszy film. O statuetki powalczą:

Najlepsza reżyseria – Jan Holoubek
Najlepszy scenariusz Andrzej Gołda
Najlepsza Główna Rola Męska: Piotr Trojan
Najlepsza Główna Rola Kobieca: Agata Kulesza
Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska: Jan Frycz
Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska: Andrzej Konopka
Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca: Magdalena Różczka
Najlepsze zdjęcia Bartłomiej Kaczmarek
Najlepsza scenografia Maciej Fajst
Najlepsza charakteryzacja Liliana Gałązka, Mirela Zawiszewska
Najlepsze kostiumy Weronika Orlińska
Najlepszy dźwięk Kacper Habisiak, Marcin Kamiński, Przemysław Kamieński
Najlepszy montaż Rafał Listopad

„Szadź”, „Chyłka – Rewizja” oraz „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” dostępne są na Player.pl.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here