Szczyrk noclegi – widok na góry i rzekę Żylicę latem

Szczyrk to najbardziej znana miejscowość turystyczna Beskidu Śląskiego, do której co roku z myślą o wypoczynku przyjeżdżają tysiące turystów nie tylko z naszego kraju. Można tam znaleźć wszystko, co potrzebne do spędzenia idealnego urlopu o każdej porze roku – i to całą rodziną. Trasy spacerowe o różnym poziomie trudności, drogi rowerowe, trasy narciarskie dla najmłodszych, komfortowe apartamenty – Szczyrk to idealne miejsce, by spędzić wolne dni z najbliższymi!

Głównym atutem Szczyrku jest jego lokalizacja. Miasteczko położone jest w Beskidzie Śląskim, w dolinie Żylicy i otoczone przez dwa masywy: Klimczok oraz Skrzyczne. Znaleźć tam można liczne szlaki turystyczne, trasy narciarskie i rowerowe. Po aktywnym wypoczynku do nabrania sił zachęcają restauracje i bary serwujące lokalną kuchnię, a do błogiego relaksu – komfortowe, wyposażone we wszystkie konieczne udogodnienia apartamenty. Szczyrk – co warto podkreślić – jest idealnym miejscem na urlop z dziećmi. Latem można wybrać się spacerem na Skrzyczne albo spędzić czas nad Żylicą na placu św. Jakuba, a zimą skorzystać z oferty jednej z przeznaczonych dla dzieci szkółek narciarskich.

Noclegi Szczyrk dla rodzin z dziećmi – zdobądźcie razem Skrzyczne!

Jak już wspomniano, jednym z masywów górskich królujących na Szczyrkiem jest Skrzyczne – mierzący 1257 m n.p.m. najwyższy szczyt północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, należący do Korony Gór Polskich. Prowadzące na Skrzyczne szlaki są dość łatwe i nie wymagają wielogodzinnej wspinaczki. Dzięki temu doskonale sprawdzą się jako pomysł na wycieczkę z całą rodziną.

Na Skrzyczne prowadzi pięć różnych szlaków, z czego rodzicom z dziećmi poleca się dwa – niebieski przez Halę Jaworzyna i zielony przez przełęcz Becyrek. Oba liczą około 5 kilometrów i rozpoczynają się przy parkingu obok urzędu miasta w Szczyrku. Jeśli mimo wszystko piesze zdobywanie Skrzycznego z dziećmi wydaje się zbyt dużym wyzwaniem, skorzystać można z kanapowej kolejki liniowej. A po zdobyciu szczytu – pieszo lub kolejką – trzeba koniecznie zobaczyć rozpościerające się stamtąd cudowne widoki i odwiedzić zbudowane w latach 30. schronisko PTTK z tarasem zewnętrznym.

Szczyrk – apartamenty dla rodzin w centrum miasta

Planując noclegi w górach Beskidu Śląskiego w Szczyrku, zdecydować się można na apartamenty zlokalizowane w samym centrum miasta, blisko przeznaczonej dla rodzin z dziećmi infrastruktury wypoczynkowej. Zalicza się do niej m.in. oddany do użytku wiosną 2012 r. plac św. Jakuba – z przepływającą nieopodal Żylicą, trasą pieszo-rowerową, ławeczkami i fontanną. Wiosną i latem odbywają się tam liczne festyny, imprezy kulturalne oraz rozrywkowe.

Plac św. Jakuba to tylko jedno z miejsc zlokalizowanych wzdłuż przepływającej przez Szczyrk Żylicy. W ostatnich latach zagospodarowano właściwie cały przyległy do niej teren – wzdłuż rzeki biegnie szeroki deptak wraz ze ścieżką rowerową, z której korzystać mogą także rolkarze, miłośnicy nordic walking, a zimą – narciarze biegowi. Niedaleko deptaka zlokalizowane są komfortowe apartamenty Szczyrk Kalinowa, w których cała rodzina może odpocząć po spacerach albo jeździe na rowerze.

Apartamenty Szczyrk wynajem – zimowe atrakcje dla dzieci

Trasy spacerowe i rowerowe, kolejka kanapowa oraz liczne tereny zielone to oczywiście nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje rodzinom z dziećmi Szczyrk – tanie noclegi można tam również bez problemu znaleźć zimą. To doskonałe miejsce, by dziecko rozpoczęło swoją przygodę z nartami lub snowboardem – w Szczyrku znajduje się w wiele ośrodków oferujących lekcje nauki jazdy na nartach dla najmłodszych, zajęcia w ramach tzw. narciarskich przedszkoli, wypożyczalnie sprzętu dla dzieci oraz przystosowane do potrzeb najmłodszych trasy. Jako przykłady można tu podać ośrodek Beskid Sport Arena Szczyrk z 200-metrową niebieską trasą i osobnym wyciągiem oraz kompleks narciarski Biały Krzyż – powszechnie znany i ceniony za doskonałe przygotowanie na wypoczynek z dziećmi.

Istnieje naprawdę wiele możliwości dla rodzin poszukujących wygodnych Szczyrk noclegi – bon turystyczny realizowany w wielu apartamentach pozwoli zorganizować wypoczynek w korzystniejszych cenach, zdecydować się można na noclegi w samym centrum miasta albo w jednej z położonych niedaleko Szczyrku wiosek. Za każdym razem urlop w tych okolicach będzie niezapomniany!

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl