Długo wyczekiwany 2. sezon hitowego serialu AMC, „Szepty mroku”, z udziałem Zahna McClarnona (Syn, Westworld, Fargo), Kiowa Gordona (The Red Road; Roswell, w Nowym Meksyku) i Jessiki Matten (Tribal, Ciężar prawdy), będzie miał swoją premierę w czwartek 21 marca o godzinie 22:00 na AMC. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień w czwartki o tej samej porze. 2. sezon składa się z sześciu odcinków.

Do obsady w 2. sezonie dołączą: A Martinez (Longmire, Days of Our Lives) jako szeryf hrabstwa Valencia Gordo Sena oraz Joseph Runningfox (Wybory Paytona Hobarta, Dolina Bogów), który wcieli się w rolę Henry’ego Leaphorna, ojca porucznika Joe Leaphorna. W tym sezonie na ekranie ponownie zobaczymy Deannę Allison (Oskarżeni, Mocne uderzenie) jako Emmę Leaphorn i Elvę Guerrę (Rdzenni i wściekli, Rutherford Falls) jako Sally Growing Thunder. W serialu pojawi się również Jeri Ryan (Star Trek: Picard, Bosch), która zagra Rosemary Vines, oraz Nicholas Logan (Lekomania, Creepshow) w roli Coltona Wolfa.

W 2. sezonie porucznik Joe Leaphorn (McClarnon) ponownie spotyka się z Jimem Chee (Gordon), swoim byłym zastępcą, który został prywatnym detektywem. Bohaterowie prowadzą oddzielne śledztwa, lecz wkrótce okazuje się, że szukają tego samego podejrzanego. Wyruszają w pościg po pustyni Navajo Country za zabójcą skrywającym mroczną tajemnicę mogącą doprowadzić do otwarcia starych ran i rzucającą wyzwanie moralnemu i zawodowemu kodeksowi Leaphorna. Z pomocą sierżanta Manuelito (Matten)
i szeryfa hrabstwa Valencia, Gordo Seny (Martinez) Leaphorn i Chee muszą udaremnić atak niedoszłego mordercy i przywrócić równowagę nie tylko w swoim życiu, ale także w rezerwacie, za który są odpowiedzialni.

Twórcąserialu „Szepty mroku”, opartego na kultowej serii książek „Leaphorn & Chee” autorstwa Tony’ego Hillermana, jest Graham Roland (Jack Ryan, The Returned, Almost Human, Fringe: Na granicy światów). Producentami wykonawczymi serii są Roland, Wirth, McClarnon, Robert Redford, George R.R. Martin, Anne Hillerman, Chris Eyre, Vince Gerardis i Tina Elmo, a funkcję showrunnera pełni John Wirth (Hell on Wheels: Witaj w piekle, Hap i Leonard).

Premiera 2. sezonu „Szeptów mroku” w czwartek 21 marca o godzinie 22:00 na AMC. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień w czwartki o tej samej porze.