AMC ogłosiło dziś premierę 1. sezonu serialu produkcji własnej AMC „Szepty Mroku”. Oparty na kultowej serii książek „Leaphorn & Chee” autorstwa Tony’ego Hillermana thriller noir zadebiutuje na antenie AMC w czwartek, 16 listopada o godz. 22:00.

Akcja serii rozgrywa się w 1971 roku na odległych terenach należących do plemienia Navajo w pobliżu Monument Valley. Główną postacią jest porucznik Joe Leaphorn (Zahn McClarnon, Syn, Westworld, Fargo) z policji plemiennej, który staje do walki z serią pozornie niepowiązanych ze sobą przestępstw. Zbliżając się do prawdy, odkrywa tajemnice ze swojej przeszłości. W tej podróży towarzyszy mu jego nowy zastępca, Jim Chee (Kiowa Gordon, Red Road, Roswell w Nowym Meksyku), który także ma do wyrównania stare rachunki
z młodości spędzonej w rezerwacie. Mężczyźni wspólnie walczą z siłami zła, sobą nawzajem i własnymi demonami na drodze do zbawienia.

Serial produkcji własnej AMC został stworzony i wyprodukowany przez Grahama Rolanda (Jack Ryan).  W rolach głównych występują między innymi: wielokrotnie nagradzany aktor filmowy i telewizyjny Zahn McClarnon, który pełni również funkcję producenta wykonawczego; Kiowa Gordon, wcielająca się w rolę Bernadette Manuelito Jessica Matten (Tribal, Ciężar prawdy), a także Noah Emmerich (Zawód: Amerykanin, W cieniu podejrzeń) grający postać agenta specjalnego FBI, Whitovera. Na ekranie zobaczymy również Deannę Allison jako żonę Joego, Emmę Leaphorn, oraz Rainna Wilsona (The Office, Backstrom) jako oddanego, pełnego wiary sprzedawcę samochodów, Dana.

Showrunnerem i producentem wykonawczym serii jest Vince Calandra (Castle Rock, Ostre przedmioty). Chris Eyre jest reżyserem i producentem wykonawczym. Producentami wykonawczymi są również George R.R. Martin, Robert Redford, Tina Elmo i Vince Gerardis.