Szlak nadziei – reality show o tematyce historycznej w TVP Historia

1

W sobotę, 2 stycznia o godz. 20:00 TVP Historia zaprasza na reality show o tematyce historycznej „Szlak nadziei„.

Szlak nadziei” to seria historyczno – survivalowa, w której sześciu uczestników, razem z prowadzącą program Idą Nowakowską-Herndon, pokonują trasę, którą w trakcie II wojny światowej przebyli żołnierze Armii generała Władysława Andersa i towarzyszący jej cywile. Wraz z bohaterami „Szlaku nadziei” przemierzymy najciekawsze zakątki Azji i Europy. Zobaczymy m. in.: mroźną Syberię, egzotyczny Kazachstan, upalny Izrael, tajemniczy Iran, czy niezrównane w swoim pięknie Włochy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Twoja Twarz Brzmi Znajomo z nowym prowadzącym! To Krzysztof Ibisz

Bohaterowie programu podróżują bez wsparcia realizatorów. Dysponując jedynie niewielkimi środkami finansowymi, są zmuszeni poradzić sobie na nieznanym terenie, bez wykupionych noclegów, jedzenia, czy transportu. „Szlak nadziei” jest hołdem dla wszystkich tych, którzy z tułaczy stali się żołnierzami, a później bohaterami.

Szlak nadziei – gdzie wyruszą uczestnicy programu

W pierwszym z 13. odcinków, uczestnicy wyruszają w daleką podróż do mroźnej Syberii. Ich celem jest pokonanie trasy „Szlaku nadziei”. Pierwsze kilometry wędrówki prowadzą przez syberyjską tajgę. Temperatura wynosi piętnaście stopni poniżej zera, a w okolicy od kilku tygodni odnotowano zwiększoną aktywność wilków i niedźwiedzi.

Pełna przygód i odkrywania niezwykłej historii podróż zakończy się we Włoszech w klasztorze Monte Cassino. Tam, szóstka bohaterów spotka nieoczekiwanych gości.

„Szlak nadziei” w każdą sobotę od 2 stycznia, o godz. 20:00 w TVP Historia.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here