Powikłania poporodowe pozostają wciąż krępującym tematem dla wielu z nas. Tatiana Okupnik, wokalistka i mama dwójki dzieci, postanowiła to zmienić. Przełamując wstyd, podzieliła się z nami swoją bardzo intymną historią. Opowiedziała o operacji waginoplastyki z rekonstrukcją mięśni, której poddała się po to, żeby, po kilku latach od porodu, móc znowu normalnie funkcjonować. Dlaczego tak długo lekarze nie potrafili jej pomóc? Jaki to miało wpływ na jej małżeństwo? Co operacja zmieniła w jej życiu? Jak powinna wyglądać opieka poporodowa kobiet?  Dzięki Tatianie Okupnik przełamujemy w Mieście Kobiet kolejne tabu. Naszym gościem będzie również dr Małgorzata Uchman – Musielak, ginekolożka i położniczka, która operowała artystkę.

Rodzic na drugim etacie, brzmi znajomo? To problem wielu z nas. Jesteśmy rodzicami, ale także nauczycielkami i korepetytorami naszych dzieci. Z Agatą Passent, felietonistką i mamą dwóch synów porozmawiamy o sztuce odpuszczania i o tym, dlaczego nie potrafimy zaufać nauczycielom a z Edytą Plich, edukatorką, mamą czterech synów o tym, jak sztuka odpuszczania wpływa na motywację i szczęście naszego dziecka. Jak bardzo powinniśmy się angażować w szkolne życie naszych latorośli? Czy nadmierna kontrola wpływa na ich samodzielność? Dziennik elektroniczny jest dla dziecka czy dla rodzica? Jak powinna wyglądać współpraca z nauczycielami naszej pociechy?

W tym odcinku wzięłyśmy pod lupę rozwody, ich wpływ na dziecko i motywacje rodziców, które stoją za tą decyzją. Terapeuta Mateusz Czarnecki i Mikołaj Krajewski, artysta i syn Kasi Nosowskiej w rozmowie, która pokaże, kiedy rozwód może być dobry i o co należy zadbać, żeby tak się stało. Mikołaj opowie o tym, dlaczego jest wdzięczny rodzicom za ich rozstanie. To bardzo niepopularne wyznanie, bo głowach mamy zakodowane, że wraz z rozstaniem rodziców, wali się cały świat dziecka. Czy rzeczywiście tak jest i jak do tego nie dopuścić? Co zrobić, żeby nie obciążać dziecka decyzją o rozstaniu? Jakie szkody przynosi dziecku trwanie w nieszczęśliwym związku „dla jego dobra”?

Miasta kobiet – premiera drugiego odcinka

Na drugi odcinek „Miasta kobiet” zapraszamy w niedzielę, 9 października o godzinie 12.30 i 22.15.