Serial „Preacher”, oparty na popularnym komiksie o tym samym tytule (Vertigo, DC Comics), to absurdalnie zakręcona, pełna akcji i dreszczyku historia o teksaskim kaznodziei i jego starciach z postaciami z Nieba i Piekła nieustannie podążającymi jego tropem. Po 1. sezonie, którego zadaniem było przedstawienie widzom głównych bohaterów, kolejny nie bierze jeńców – ma w sobie jeszcze więcej akcji, makabry i czarnego humoru. To pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku, którzy w następnym, uznanym przez krytyków sezonie będą mogli śledzić podróż w dosłownym poszukiwaniu Boga, który… uciekł z Nieba.

Telewizyjna premiera 2. sezonu serii na kanale AMC już 21 czerwca o 22:00.

W 1. sezonie serii widzowie poznali teksaskiego kaznodzieję z szemraną przeszłością, Jessego Custera (w tej roli charyzmatyczny Dominic Cooper), który został obdarzony Słowem Boga. Ta tajemnicza moc, która sprawia, że słuchacze muszą wypełniać jego polecenia, stawia go na celowniku postaci z Nieba i Piekła mających mordercze zamiary.  Jesse, jak przystało na dobrego duszpasterza, stara się ratować mieszkańców swojego miasteczka od niebezpieczeństw, tych ziemskich jak i nadprzyrodzonych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skazana – premiera najnowszego serialu Player Original

W pewnym momencie kaznodzieja uświadamia sobie, że Bóg opuścił Niebo, więc postanawia go odnaleźć, co śledzimy w 2. sezonie. Jessemu w podróży towarzyszą Tulip, jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze, oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki wampir. Ekscentryczne trio trafia do Nowego Orleanu, gdzie musi unikać lokalnych gangsterów i niebezpiecznych tajnych agentów w białych garniturach. Nie mogą też dać się złapać Świętemu od Morderców, niepowstrzymanemu i zabójczemu kowbojowi z Piekła, który z jakiegoś powodu podąża śladami Jessego…

Telewizyjna premiera 2. sezonu w poniedziałek 21 czerwca o 22:00 na kanale AMC, kolejne odcinki w każdy poniedziałek o 22:00.

Producentami wykonawczymi oraz reżyserami serii są Seth Rogen oraz Evan Goldberg. Ten duet odpowiada za takie filmy jak „Supersamiec”, „Pineapple Express” czy „Wywiad ze słońcem narodu”. Pisali również dla „Da Ali G Show” oraz „The Simpsons”. Showrunnerem, scenarzystą i producentem wykonawczym jest Sam Catlin („Breaking Bad”).

PREACHER – zwiastun

https://youtu.be/8wQcrY0d4-I

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here