Serial „Preacher”, oparty na popularnym komiksie o tym samym tytule (Vertigo, DC Comics), to absurdalnie zakręcona, pełna akcji i dreszczyku historia o teksańskim kaznodziei i jego potyczkach z postaciami z Nieba i Piekła nieustannie podążającymi jego tropem. W 3. sezonie serii bohater wraca do miejsca, którego starał się unikać – rodzinnego domu. Jesse, Tulip i Cassidy przybywają do Angelville, plantacji w Luizjanie, gdzie wychował się kaznodzieja. Na miejscu odkrywają, że czekają na nich stare urazy i śmiertelne zobowiązania. Z pomocą przyjaciół (i kilku wrogów) Jesse będzie musiał uciec od swojej przeszłości… bo od tego zależy przyszłość świata.

Telewizyjna premiera 3. sezonu 20 stycznia o 22:00 na kanale AMC, a już w marcu serial powróci na antenę z 4. sezonem.

W 1. sezonie serii widzowie poznali teksańkiego kaznodzieję z szemraną przeszłością, Jessego Custera (w tej roli charyzmatyczny Dominic Cooper), który został obdarzony Słowem Boga. Ta tajemnicza moc, która sprawia, że słuchacze muszą wypełniać jego polecenia, stawia go na celowniku postaci z Nieba i Piekła mających mordercze zamiary. Bohater zmaga się ze swoimi nowymi umiejętnościami, aż
w końcu decyduje się podjąć walkę o dusze mieszkanców miasteczka Annville. W jego misji towarzyszą mu Tulip, jego prawdziwa miłość o niestabilnej naturze, oraz najlepszy przyjaciel Cassidy, 119-letni irlandzki wampir. W 2. sezonie kaznodzieja odkrywa, że Bóg opuścił Niebo, więc postanawia go odnaleźć. Wyrusza w podróż razem z dwójką przyjaciół i dociera do Nowego Orleanu. Tam czyha na nich wiele niebezpieczeństw i wrogo nastawionych postaci, z których najgroźniejszym jest Święty od Morderców – niepowstrzymany i zabójczy kowboj z Piekła, który podąża śladami Jessego.

3. sezon rozpoczyna się próbą uratowania Tulip – Jesse decyduje się zabrać ją do swojego rodzinnego domu, który wcześniej omijał szerokim łukiem, i poprosić swoją babcię o pomoc. Starsza kobieta zgadza się, ale pod warunkiem, że kaznodzieja spełni jej prośbę – celem jest kradzież Oleju Transportowego od Boydów – zaprzysięgłych wrogów i zarazem zabójców jego ojca. Czy Jesse wygra wyścig z czasem i wykona tę niebezpieczną misję?

Premiera pierwszych dwóch odcinków 3. sezonu już 20 stycznia o 22:00 na kanale AMC. Kolejne odcinki w czwartki o tej samej porze.

Producentami wykonawczymi oraz reżyserami serii są Seth Rogen oraz Evan Goldberg. Duet odpowiada także za takie filmy jak „Supersamiec”, „Pineapple Express” czy „Wywiad ze słońcem narodu”. Pisali również dla „Da Ali G Show” oraz „The Simpsons”. Showrunnerem, scenarzystą
i producentem wykonawczym jest Sam Catlin („Breaking Bad”).