Po sukcesie pierwszej serii, twórcy polskiej wersji kultowego serialu The Office rozpoczynają prace nad kontynuacją historii pracowników „Kropliczanki”. Premiera drugiego sezonu planowana jest na jesień bieżącego roku w CANAL+ online.

THE OFFICE PL – obsada

Reżyserem odpowiedzialnym za drugi sezon THE OFFICE PL niezmiennie pozostaje Maciej Bochniak, który zrealizuje scenariusze autorstwa Łukasza SychowiczaJakuba Rużyłło i Mateusza Zimnowodzkiego. W główne role ponownie wcielą się między innymi Piotr PolakVanessa AleksanderAdam Woronowicz i Kornelia Strzelecka. Oprócz postaci znanych z pierwszej serii zobaczymy także nowych bohaterów zagranych przez Darię Widawską i Rafała Kowalskiego. Serial realizowany jest przy współpracy z BBC Studios oraz w koprodukcji z Comedy Central Polska. W gronie producentów znajdują się również Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński.

„Przy pracy nad sformatowaniem polskiej wersji kultowego The Office mieliśmy pewne obawy związane z percepcją publiczności. Teraz gdy już wiemy, że widzowie pokochali naszych bohaterów, ich pełne komizmu przygody oraz to specyficzne poczucie humoru w lokalnym wydaniu, czujemy się zobowiązani do utrzymania, a nawet podwyższenia poziomu produkcji z zeszłego roku. Cieszymy się, że THE OFFICE PL spełnia oczekiwania fanów serii i mamy nadzieję, że będzie ich tylko przybywać!”  – Dorota Kośmicka-Gacke, współproducentka serialu

„Przyznam że powrót na plan  THE OFFICE PL to dla mnie szczególny moment bo udało nam się zbudować fenomenalny, kreatywny zespół i ten potencjał się sprawdził. Pracujemy na fantastycznych scenariuszach ale zostawiamy też aktorom pewien margines, przestrzeń na improwizację. Ten rodzaj kontrolowanej wolności przy interpretacji scen i dialogów świetnie się sprawdza przy tak abstrakcyjnym, specyficznym humorze który jest znakiem jakości tej produkcji. W II sezonie na pewno podniesiemy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej, co nakręca mój entuzjazm. Jak mawia serialowy Darek „Czołem pracy!” – Maciej Bochniak, reżyser obu sezonów polskiej wersji.

Bieżące informacje na temat drugiego sezonu THE OFFICE PL będą publikowane w social mediach CANAL+ online. Powstał także materiał video zapowiadający wejście ekipy filmowej na plan zdjęciowy.