Już wkrótce na antenie Epic Drama zadebiutuje nowa adaptacja klasycznej powieści Henry’ego Fieldinga – „Tom Jones”. Ta opowieść o zawiłej podróży tytułowego bohatera w poszukiwaniu prawdziwej miłości zachwycała i wywoływała skrajne emocje czytelników od czasu jej pierwszej publikacji w 1749 roku. Czteroodcinkowy dramat telewizyjny „Tom Jones” został opisany przez The Wall Street Journal jako „szalony romans na tle lubieżnej, brudnej, pełnej erotyzmu gregoriańskiej Anglii”. Natomiast Radio Times komentuje: „Oglądając serial, najpierw w oczy rzuca się jego estetyka. Paleta kolorów składa się z olśniewająco jasnych błękitów i zieleni, dopełnionych wspaniałym oświetleniem – od błyszczących elementów zewnętrznych po oświetlone świecami wnętrza”. Premiera serii „Tom Jones” odbędzie się w środę 1 listopada o godzinie 21:00 wyłącznie na kanale Epic Drama.

Tom Jones: streszczenie

Tom, porzucony jako niemowlę, uratowany i adoptowany przez wiejskiego dżentelmena zwanego Squire Allworthy, dorasta jako miły, przystojny wolny duch cieszący się dużym powodzeniem wśród kobiet. Nie może jednak uciec od swojego pochodzenia. Kiedy więc zakochuje się z wzajemnością w bogatej dziedziczce Sophii Western, ich rodziny jednoczą się przeciwko nim. Okryty niesławą Tom zostaje wygnany, a Sophia ucieka z domu, aby uniknąć przymusowego małżeństwa z Williamem Blifilem, spadkobiercą Paradise Hall. Sophia jest gotowa poświęcić wszystko dla Toma – do czasu, gdy dowiaduje się, że jej ukochany na wygnaniu nie rezygnuje z romansów z innymi kobietami. W końcu oboje trafiają do Londynu, stawiając czoła podstępom i kaprysom ciotki Sophii, urzekającej, ale niebezpiecznej Lady Bellaston, która nie cofnie się przed niczym, by zniszczyć ich miłość. Sophia szybko przekonuje się, że życie młodej kobiety w londyńskich wyższych sferach może być okrutne i pełne niebezpieczeństw. Czy Tom zdoła ją przekonać, że może być wierny? Czy miłość naprawdę może pokonać wszystko?

Tom Jones: obsada

Krytycy telewizyjni z całego świata chwalą fenomenalną obsadę serialu, na czele z Solly McLeodem (The Rising) w roli Toma,  Sophie Wilde (Nic o mnie nie wiecie) jako Sophii Western oraz zdobywczyni nagrody Emmy Hannah Waddingham (Ted Lasso) wcielająca się w postać uwodzicielskiej i mściwej Lady Bellaston.

Na drugim planie w serialu pojawią się znakomici i uznani przez krytyków aktorzy. James Fleet (Bridgertonowie) występuje jako Squire Allworthy, serdeczny przybrany ojciec Toma; Alun Armstrong (Rodzice) jako Squire Western, uzależniony od alkoholu, ale kochający dziadek Sophii oraz zdobywczyni Oliviera Shirley Henderson (Happy Valley) jako ciotka Sophii, Western. Tamzin Merchant (Carnival Row) wciela się w postać drugiej ciotki Sophii, Harriet, a Julian Rhind-Tutt (Brytania) w jej skłonnego do bójek męża Fitzpatricka. Susannah Fielding (This Time with Alan Partridge) gra panią Waters, a zdobywca nagrody BAFTA Daniel Rigby (Czarne lustro) wciela się w zhańbionego nauczyciela Partridge’a, który zaprzyjaźnia się z Tomem podczas jego podróży.

Tom Jones: premiera

Zasiądźcie przed telewizorem z kocem i gorącą czekoladą, aby przeżyć niesamowitą przygodę
z nowym, czarującym serialem „Tom Jones”, w każdą środę o 21:00, począwszy od 1 listopada – tylko na Epic Drama.