Home Media Sport Tour de France – najsłynniejszy wyścig kolarski w wyjątkowej odsłonie na platformach...

Tour de France – najsłynniejszy wyścig kolarski w wyjątkowej odsłonie na platformach Eurosportu

Każdy etap od startu do mety, niezrównany komentarz i dodatkowe formaty vlogowe w mediach społecznościowych – Eurosport pokaże rozpoczynającą się w piątek Wielką Pętlę w bardzo bogaty i angażujący sposób.

W Eurosporcie 1 oraz w Eurosporcie Extra w Playerze miłośnicy kolarstwa obejrzą każdy etap najbardziej prestiżowego wyścigu świata od startu do mety z komentarzem Tomasza Jarońskiego i Dariusza Baranowskiego. Błyskotliwymi spostrzeżeniami dzielić się będą legendy kolarstwa: Alberto Contador i Bradley Wiggins.

Na starcie 109. edycji Tour de France stanie czterech Polaków: Rafał Majka (UAE Team Emirates), Łukasz Owsian (Team Akrea Samsic), Kamil Gradek (Bahrain Victorious) i Maciej Bodnar (Team TotalEnergies). Od 1 do 24 lipca peleton przejedzie 3349,8 km. Tegoroczna Wielka Pętla wystartuje w Kopenhadze, a zakończy się tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu. W trakcie ponad trzech tygodni kolarze odwiedzą również Belgię i Szwajcarię. Z 21 etapów sześć to etapy górskie, sześć płaskie, siedem pagórkowate, a dwa to indywidualna jazda na czas. Faworytami rywalizacji o żółtą koszulkę będą dwaj Słoweńcy: Tadej Pogaczar i Primoż Roglicz.

Tour de France to nie tylko fantastyczna rywalizacja kolarska, ale także fenomen kulturowy i jedna z najsłynniejszych wizytówek Francji. Na Facebooku Eurosportu codziennie publikowane będą krótkie filmy, w których Tomasz Jaroński opowie o najciekawszych, choć nie zawsze oczywistych, atrakcjach turystycznych mijanych przez peleton. Z kolei Michał Kempa, który część wyścigu będzie śledził z Francji, przekaże w codziennym vlogu atmosferę z punktu widzenia kibica. Po powrocie z Francji Michał Kempa skomentuje także – wraz z Igorem Błachutem – cztery ostatnie etapy Tour de France. Transmisja ta, merytoryczna, ale niekoniecznie z zachowaniem pełnej powagi, dostępna będzie wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze.

W trakcie Wielkiej Pętli na kanale youtube’owym Eurosportu premierę będą miały dwa kolejne odcinki programu „Kempa kontra kolarstwo”. W pierwszym kolarz-amator zmierzy się w sprincie z zawodowcem z Voster ATS Team Patrykiem Stoszem, a w drugim będzie walczył z Martą Lach z zespołu Ceratizit–WNT Pro Cycling w podjeździe znanym jako „Rzeźnia w Laskowej”.

Eurosport 1 i Eurosport 2 to główne kanały sportowe grupy Warner Bros. Discovery w Polsce. Eurosport 1 jest najchętniej oglądanym płatnym kanałem sportowym w Polsce. Z kolei Eurosport Extra w Playerze to platforma dająca pełny dostęp do kanałów telewizyjnych, a także ogrom dodatkowego kontentu. Przez cały rok fani sportu mogą oglądać tam tysiące godzin transmisji z najważniejszych wydarzeń sportowych świata. Filarami oferty Eurosportu są m.in. trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema; sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i narciarstwo alpejskie; żuzel na czele z cyklem Speedway Grand Prix; wyścigi kolarskie w tym wielkie toury; europejskie puchary w piłce ręcznej; snooker; sporty motorowe; wspinaczka sportowa i igrzyska olimpijskie.

Eurosport Extra dostępny w serwisie player.pl to niezrównana oferta dla fanów sportu. Pakiet w cenie 15 zł za miesiąc obejmuje kanały linearne Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz dodatkowe ekskluzywne transmisje, równoległe live streamy z najważniejszych wydarzeń, bogatą kolekcję VOD i obszerne archiwum treści sportowych. Użytkownicy Eurosportu Extra zyskują również dostęp do ogromnej biblioteki najlepszych filmów i seriali, tytułów Player Original, programów rozrywkowych, edukacyjnych, treści lifestyle, motoryzacyjnych, kontentu dla dzieci oraz newsów.

Brak komentarzy

Exit mobile version