TVP Sport udostępnia nową aplikacje mobilną

0

TVP Sport udostępnia nową aplikację mobilną na urządzenia z systemami iOS i Android. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, m.in. personalizacji oraz udoskonalonemu playerowi, jeszcze wygodniejsze będzie śledzenie transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych. Natomiast funkcja AirPlay i Google Chromecast pozwoli przeglądać treści także na ekranach telewizorów. Nowa aplikacja jest dostępna również w wersji „dark mode„.

– Tak dobrej aplikacji jeszcze w Polsce nie było. Udostępniliśmy ją wcześniej ekspertom i byli zaskoczeni jej wysokim poziomem technologicznym. Oczywiście jest bezpłatna i dzięki niej widzowie będą mieć dostęp do wszystkich transmisji z Pucharem Świata w skokach narciarskich, a w przyszłym roku – EURO 2020 i igrzyskami olimpijskimi na czele. Nie zapominajmy jednak o innych znakomitych funkcjonalnościach! – powiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

TVP Sport to kanał sportowy numer jeden w Polsce, który pokazuje najważniejsze wydarzenia z udziałem polskich zawodników m.in. igrzyska olimpijskie, piłkarskie mistrzostwa świata oraz Europy, mecze piłkarskich, siatkarskich i koszykarskich reprezentacji Polski, piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy, PKO Ekstraklasy, PGNiG Superligi piłkarzy i piłkarek ręcznych, zawodowe gale pięściarskie i wydarzenia lekkoatletyczne.

To wszystko, a także wiele więcej jest dostępne w nowej aplikacji mobilnej TVP Sport, która została przygotowana z myślą o wymagających kibicach. Oprócz artykułów i materiałów wideo, tworzonych przez czołowych dziennikarzy TVP Sport, quizów, ogromnej bazie wyników, tabel i terminarzy, nowa aplikacja, to przede wszystkim transmisje najważniejszych wydarzeń sportowych bez dodatkowych opłat.

Nowoczesny player, w trakcie odtwarzania, pozwala na jednoczesne przeglądanie innych stron aplikacji, na dostęp do równoległych streamów, dzięki funkcji przypominania użytkownik będzie mógł otrzymać powiadomienie o rozpoczynającej się transmisji.

Jedną z nowości jest również dostępność przez AirPlay oraz Google Chromecast. Dzięki temu jednym kliknięciem można m.in. streamować multimedia z urządzenia mobilnego od razu na ekran telewizora.

Każdy użytkownik ma możliwość wyboru dyscyplin, drużyn oraz sportowców, którzy najbardziej go interesują. Dzięki funkcji personalizacji, nie przegapi żadnej informacji z nimi związanej, a intuicyjny układ umożliwia dotarcie do treści w jeszcze prostszy sposób. Dodawanie artykułu lub materiału wideo do schowka, pozwala szybko wrócić do niego wtedy, kiedy użytkownik znajdzie czas.

Nowa aplikacja TVP Sport, to również całkowicie odświeżony interfejs, a jego nowe rozwiązania spełniają wymagania najnowszych trendów „mobile”. Oprócz wersji jasnej, klasycznej, można również wybrać wersję „dark mode„, która pozwala oszczędzić baterię w telefonie oraz wzrok.

Nowa aplikacja jest dostępna w urządzeniach mobilnych z systemami Android, iOS oraz w telefonach Huawei.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here