Twój smartfon szybko się rozładowuje? Dowiedz się dlaczego!

Smartfon to obecnie gadżet, bez którego wielu nie wychodzi z domu choćby do pobliskiego sklepu. Współczesne modele pełnią niezliczone funkcje. Większe możliwości to jednak także ograniczona żywotność telefonu. Na co zatem zwrócić uwagę podczas zakupu, aby wybrać wytrzymały model? Jakimi zasadami kierować się podczas jego użytkowania? W tym artykule dowiesz się, dlaczego Twój smartfon tak szybko się rozładowuje.

Pojemność baterii

Smartfon z dobrą, wytrzymałą baterią to marzenie każdego użytkownika, który w ciągu dnia szuka możliwości szybkiego podładowania intensywnie eksploatowanego urządzenia. Na wytrzymałość materii wpływa jej pojemność, czyli zdolność do przechowywania ładunku elektrycznego, która wyrażana jest w amperogodzinach. Im większa pojemność, tym lepiej. Obecnie na rynku dominują modele, które mogą pochwalić się tym parametrem na poziomie 4000 mAh, ale coraz częściej pojawiają się baterie o pojemności nawet 6000 mAh. Jeśli posiadasz model z mniejszą pojemnością, warto zaopatrzyć się w  akcesoria GSM od GSMOK. W ofercie sklepu znajdziesz między innymi power banki, które stanowią nieocenione wsparcie podczas podróży lub pracy w terenie.

Wyświetlacz

Za zużycie baterii w dużej mierze odpowiada wyświetlacz, można powiedzieć, że jest najbardziej energochłonny komponentem. Im większa przekątna, rozdzielczość czy większe bogactwo kolorów, tym więcej energii zużywa Twój telefon. Wyświetlacz do Samsunga A51, który także kupisz w sklepie GSMOK, gdy Twój ekran ulegnie awarii, posiada przekątną aż 6.50″. Taki wyświetlacz do codziennej pracy zużywa dużo energii. Jednak projektanci zdecydowali się zastosować technologię AMOLED, która nie tylko zapewnia świetną jakość obrazu, ale jest także energooszczędna, dzięki czemu przedłuża żywotność baterii.

Cykle ładowania

Na żywotność baterii wpływa także sposób jej ładowania. Każde urządzenie posiada bowiem określoną ilość cykli, które może zrealizować. Nie rekomenduje się zatem doprowadzania do całkowitego rozładowania baterii. Najlepiej ładować telefon od 30 do 90%. Należy unikać pozostawiania telefonu podłączonego do ładowania na całą noc. Choć jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, to okazuje się być zabójcze dla baterii. Gdy bateria naładuje się, a użytkownik nie odłączy jej, to w czasie czuwania zużywa ona 1-2%, które na bieżąco doładowuje, marnując dostępne w puli cykle ładowania. Popraw żywotność baterii w swoim telefonie, stosując właściwą metodę ładowania. Odwiedź także sklep GSMOK i zaopatrz się w power bank, który uratuje Cię podczas każdej kryzysowej sytuacji.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl