Viaplay Premium wchodzi do Polski z przytupem. Wyłączne prawa do Bundesligi
Fot.: Viaplay

Viaplay to nazwa o której pewnie większość polaków nie słyszało. I nie ma się czemu dziwić, bo na naszym rynku jest to kompletna nowość. Viaplay jest to nowa, skandynawska platforma streamingowa, której właścicielem jest firma Nordic Entertainment Group (NENT Group). W ofercie znajdzie się między innymi sport transmitowany na żywo, a to z pewnością zainteresuje wielu kibiców w Polsce.

Viaplay premium – czyli ile to będzie kosztować?

Jedno z najistotniejszych pytań dotyczy właśnie ceny. Pierwsze informacje mówią, iż opłata za dostęp do tej platformy ma wynosić 34 złotych miesięcznie. Warto tutaj dodać, że w swojej ofercie Viaplay Premium będzie miało również dużą liczbę filmów i seriali, także sympatycy tych gatunków również powinni znaleźć coś dla siebie. Ponadto platforma ma się systematycznie rozwijać i transmitować z czasem coraz więcej różnych produkcji. Ewidentnie więc widać, że plany są duże i Viaplay chce stać się bardzo poważnym graczem na polskim rynku.

Niemiecka Bundesliga na platformie Viaplay już od przyszłego sezonu

Viaplay pochwaliło już się zakupem praw transmisyjnych do rozgrywek niemieckiej Bundesligi w piłkę nożną. Okres umowy ma obowiązywać od początku sezonu 2021/2022 aż do końca rozgrywek 2024/2025. A to oznacza, że obecne, bardzo popularne telewizje, które pokazują mecze ligi niemieckiej utraciły do nich prawa od przyszłego sezonu. Mowa tu oczywiście o Canal + oraz Eleven Sports. Pomimo, że nie jest wykluczona współpraca z jakimiś innymi partnerami, to jednak trzeba się przygotować na to, że Bundesligę zobaczymy głównie na platformie Viaplay. A liga niemiecka jest przecież jedną z najchętniej oglądanych lig piłkarskich nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Bardzo prawdopodobne jest, iż za pewien czas będzie można tam zobaczyć również transmisje z innych wydarzeń sportowych. 

Czy platforma odniesie sukces w Polsce?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć już teraz. Na pewno jest to pewna nowość, jednak nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć, jak się przyjmie na naszym rynku. Wydaje się, że platformy streamingowe z roku na rok zyskują coraz większą popularność i zaufanie klientów. Na pewno jednymi z najważniejszych czynników decydujących o powodzeniu Viaplay będą: oferta, która musi być rozszerzana, a także niezbyt wysoka cena, bo ludzie i tak już wydają sporo pieniędzy na kanały telewizyjne. Na pewno warto obserwować, jak platforma Viaplay będzie się rozwijać.

Źródło: TvTu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here