Wady i zalety robienia biżuterii z własnego złota

W życiu zakochanych, którzy świadomie decydują się na to, aby wspólnie podążać nieznanymi jeszcze ścieżkami życia i razem przeżywać zarówno piękne i szczęśliwe chwile, jak i momenty zwątpienia, pojawia się co najmniej kilka momentów, które na długo, jeśli nie na zawsze, postawną w ich pamięci. Zaręczyny to jeden z nich. Ta chwila, kiedy oboje podejmują decyzję o rozpoczęciu przygotowań do ślubu, najczęściej przebiega w wyjątkowej scenerii i atmosferze, a każdy detal składający się na niepowtarzalność zaręczyn, powinien być dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Kluczem do serca wybranki jest jednak pierścionek zaręczynowy, a jego wybór to jedna z najważniejszych decyzji przyszłego pana młodego. Jak sprawić, by był naprawdę wyjątkowy?

Uczucia zaklęte w złocie

Na rynku obecnie dostępne są pierścionki zaręczynowe zarówno klasyczne, jak i bardzo nowoczesne; łączące białe złoto z żółtym, klasycznym kruszcem, a także modele przyozdobione kamieniami szlachetnymi. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że czasem warto sięgnąć po rozwiązanie, jakim jest zamówienie pierścionka według własnego projektu, czy też wykorzystanie na wybrany model posiadanego już złota. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? 

Nie tylko ze względu na to, że przetopienie i powtórne wykorzystanie kruszcu znacznie obniża koszt pierścionków zaręczynowych, choć ta kwestia na pewno dla wielu panów może mieć znaczenie. Wykorzystanie posiadanego złota może bowiem znacznie obniżyć cenę tej wyjątkowej biżuterii i sprawić, że można będzie sięgniecie po wzór czy model, nie tylko w kolorze posiadanego złota, który na rynku byłby nieosiągalny ze względu właśnie na cenę. Możliwość barwienia, a nawet zupełna zmiana koloru także jest niewątpliwą zaletą, gdyż nie ogranicza wyboru.

Stworzenie wyjątkowej i niepowtarzalnej biżuterii z własnego złota, to także idealny sposób na to, aby dać mu nowe życie i sprawić, że będzie zdobić rękę wybranki, a jednocześnie przypominać o osobach i sytuacjach, dzięki którym weszliśmy w posiadanie tego kruszcu. Chrzty, komunie, śluby rodziców – to wyjątkowe chwile, których symbolem jest właśnie biżuteria wykonana ze złota, często zalęgająca na półkach i nienoszona. Wykorzystanie jej w pierścionku zaręczynowym to idealny sposób, aby wzbogacić jej historię o kolejne, piękne wspomnienie.

Dlaczego nie?

Niewątpliwą wadą takiego rozwiązania jest fakt, że sam proces odzyskiwania kruszcu na nową biżuterię powoduje straty gramatury. Co to oznacza dla zamawiającego? Dosłownie tyle, że pierwotna waga biżuterii, która zostaje przekazana na pierścionek, obniży się, a więc najprawdopodobniej konieczne będzie dokupienie brakującego materiału. Ostateczna cena zależna jest także od wartości samej usługi i dodatkowych zdobień, w postaci na przykład kamieni szlachetnych, co sprawić może, że wartość takie projektu będzie bardzo zbliżona do oferowanych na rynku, gotowych modeli pierścionków zaręczynowych.

Dla wielu osób istotne jest również to, że bezpowrotnie stracą biżuterię, która przywoływała w nich wspomnienie wyjątkowych chwil czy osób, które były dla nich niezwykle ważne. Podarunki od krewnych, wartościowe obrączki dziadków czy rodziców, pamiątki chrztu czy komunii bywają dla niektórych tak ważne, że rozstanie z nimi to trudna decyzja i warto ją dogłębnie przemyśleć. Pierścionek zaręczynowy ma bowiem symbolizować rozpoczęcie nowego etapu w życiu, pełnego radości, wzruszeń i nadziei, którym nie powinien towarzyszyć żal i poczucie straty, a jedynie miłość, której symbolem staje się każdy pierścionek zaręczynowy, ofiarowany ze szczerym oddaniem.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl