POLSAT VIASAT HISTORY poleca ciekawe materiały, które będziemy mogli zobaczyć w lutym 2021 roku. Oto kilka ciekawych propozycji:

Copyright © Terranoa

Watykan – stolica papieży
Niedziela 7 lutego, godz. 21:00
Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/historia/religia
Tytuł oryginalny: Vatican – The Timeless City of Popes
Rok: 2020

Watykan – miejsce, które na początku było jedynie prostym grobowcem, w ciągu 2 tysięcy lat stało się światową stolicą chrześcijaństwa. Dziś jest także najliczniej odwiedzanym muzeum na świecie, posiadającym bezcenną kolekcję sztuki, manuskryptów i innych zabytków. W programie pokażemy w jaki sposób przez wieki, pod wpływem kolejnych papieży-wizjonerów, rozrastał się centralny kościół, pałac
i otaczające go budynki, a także watykańskie ogrody. Ukażemy historię religijnej i duchowej władzy, wokół której spotykają się polityka, nauka sztuka i religia, mające na celu umocnienie autorytetu Kościoła, a także służące jako duchowy punkt odniesienia.

Cykl: Wojenne soboty

Copyright © ZDF

Cykl: Wojenne soboty
W każdą sobotę od 6 lutego, godz. 16:30

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tiger – film dokumentalny HBO przestawiający Tigera Woodsa

W cyklu „Wojenne soboty” zapraszamy na premierę serii „Wojenne fabryki”, a także do oglądania innych programów opowiadających historię najważniejszych momentów II wojny światowej, wielkich bitew i techniki wojskowej.

Wojenne fabryki

Copyright © WAG TV

Wojenne fabryki
Premiera: w dni powszednie od poniedziałku
8 lutego, godz. 21:00
Sezon: 2
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/historia/technologia
Tytuł oryginalny: War Factories
Rok: 2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „DNA maszyn”, „Katastrofa w przestworzach”, „Wiek dyktatorów” – premiery w National Geographic

Może to zabrzmieć dziwnie, ale o wynikach współczesnych wojen nie decydują bitwy, tylko fabryki. W nowoczesnej wojnie chodzi głównie o produkcję: ta strona konfliktu, która jest w stanie wyprodukować więcej, zwykle odnosi zwycięstwo. W programie pokażemy, że obie wojny światowe rozgrywały się – i zostały wygrane – nie w okopach i zasiekach nad Sommą, w czasie inwazji na Normandię czy w bitwie pod Kurskiem, ale właśnie w fabrykach i zakładach produkcyjnych Wielkiej Brytanii, Rosji i Stanów Zjednoczonych. Oto nieznana historia wojennych fabryk i tego, w jaki sposób Alianci pokonali swoich przeciwników, zalewając ich masową produkcją. Fabryki zadecydowały nie tylko o losach wojny, ale także o kształcie współczesnego świata.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here