Epic Drama zaprasza na premierę uznanego serialu – „Wąż”. Trzymający w napięciu ośmioodcinkowy dramat kryminalny będzie emitowany w piątki o 21:30, począwszy od 6 października, wyłącznie na kanale Epic Drama. Serial rozgrywający się w latach 70. zabiera widzów w mrożącą krew w żyłach podróż przez najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki, zagłębiając się w umysł owianego złą sławą seryjnego mordercy Charlesa Sobhraja, znanego jako „Wąż”, a także przedstawia międzynarodową obławę mającą na celu postawienie go przed sądem. 

„Wąż” został określony przez brytyjskich krytyków jako „mrożące krew w żyłach i trzymające
w napięciu arcydzieło” (The Guardian) i „obowiązkowa pozycja dla każdego, kto jest zafascynowany najmroczniejszymi zakamarkami ludzkiej natury” (The Telegraph), a rola Tahara Rahima jako Charlesa Sobhraja została uznana jako „hipnotyzująca” (The Independent). 

Wąż: streszczenie

Bangkok, rok 1975. Charles Sobhraj (Tahar Rahim) jest złodziejem i oszustem, którego celem są młodzi podróżnicy-hipisi wędrujący po azjatyckich szlakach. Bezwzględnie wykorzystuje ich niewinność, kradnąc pieniądze, paszporty i tożsamość. Kiedy Herman Knippenberg (Billy Howle), młodszy dyplomata w holenderskiej ambasadzie w Bangkoku, otrzymuje list od mężczyzny z Holandii martwiącego się o miejsce pobytu swojej szwagierki i jej chłopaka, przypadkowo natrafia na trop zbrodni Sobhraja. Herman wkrótce znajduje dwa spalone ciała i jest zdeterminowany, by złapać mordercę. Kiedy sprawa zostaje zbagatelizowana przez policję i innych pracowników ambasady, Herman sam podejmuje się śledztwa, rozpoczynając niezwykły łańcuch wydarzeń i niebezpieczny pościg prowadzący przez azjatyckie kraje.

Sobhraj podaje się za handlarza klejnotów, Alaina Gautiera. Wykorzystuje swój urok i charyzmę, aby zwabić turystów do swojego mieszkania w Bangkoku, gdzie organizuje imprezy i dokonuje przestępstw wraz ze swoimi lojalnymi wspólnikami – francusko-kanadyjską dziewczyną Marie-Andrée Leclerc (Jenna Coleman) i hinduskim poplecznikiem Ajayem Chowdhury. Sobhraj zaprzyjaźnia się
z podróżnikami, a następnie narkotyzuje i okrada.

Herman w tym czasie zbiera mocny i oddany sprawie zespół, który ma pomóc mu uzyskać twarde dowody pozwalające umieścić Sobhraja za kratkami. W skład „komitetu działania” wchodzą m.in. jego bezkompromisowa żona Angela, szorstki Paul Siemons z belgijskiej ambasady oraz sąsiedzi Sobhraja, Nadine i Remi Gires. Młoda para początkowo zaprzyjaźnia się z Charlesem, jednak szybko zdaje sobie sprawę, że w mieszkaniu ich sąsiada dzieją się straszne rzeczy.

Dzięki wysiłkom Hermana i jego zespołu, Sobhraj i jego wspólnicy stają się głównymi podejrzanymi
w niewyjaśnionych morderstwach wielu młodych zachodnich podróżników w Indiach, Tajlandii
i Nepalu. Sobhraj, wielokrotnie wymykając się z rąk władz w różnych krajach, staje się jednym
z najbardziej poszukiwanych ludzi na świecie, za którym wystawiono nakazy aresztowania na trzech różnych kontynentach. Knippenberg zrobi wszystko, by go schwytać i oddać sprawiedliwość ofiarom
i ich rodzinom. Tymczasem Sobhraj nie ma zamiaru dać się złapać i wyrusza na brutalną, niszczycielską eskapadę dookoła świata…

Wąż: premiera

„Wąż” to ekscytująca podróż pełna zbrodni, oszustw i determinacji tych, którzy za wszelką cenę pragną powstrzymać śmiertelnego drapieżnika. Premiera serii już 6 października o 21:30 na kanale Epic Drama, kolejne odcinki w piątki o tej samej porze.