Home Media Programy TV Weekend zdrowia psychicznego w Discovery Life

Weekend zdrowia psychicznego w Discovery Life

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypada w poniedziałek 10 października. Z tej okazji, Discovery Life przygotowało specjalną ofertę programową poświęconą tematyce zdrowia psychicznego. 8 i 9 października widzowie kanału zobaczą programy dotyczące macierzyństwa, dbałości o siebie, miłości, seksu czy nałogów.

W weekend zdrowia psychicznego Discovery Life wyemituje między innymi:

„Mała schizofreniczka”
8 października o godzinie 20:00
U Jani zdiagnozowano schizofrenię w bardzo młodym wieku. Na przestrzeni lat, stan dziewczynki raz się poprawiał, raz pogarszał. Jak wygląda jej życie teraz, kiedy jest trzynastolatką? Jej brat Bodhi również miał objawy tej choroby. Czy w końcu i u niego zdiagnozowano schizofrenię? Jakie wyzwania stoją przed rodzicami dwojga chorych dzieci? W jaki sposób stan ich zdrowia odbija się na życiu całej rodziny?

„Ciąża 35+ według Jodie Marsh”
8 października o godzinie 22:40
W ciągu ostatnich lat wiek kobiet, które zachodzą w ciążę znacznie się podwyższył. Celebrytka Jodie Marsh przyjrzy się kwestii późnego macierzyństwa, które może, ale nie musi wiązać się z dużym ryzykiem. W filmie dokumentalnym „Ciąża 35+ wg Jodie Marsh” sprawdzi też do czego ludzie są zdolni, aby stworzyć wymarzoną rodzinę nawet w późnym wieku.

„Kobiety, które płacą za seks”
8 października o godzinie 23:45
W następnym niekonwencjonalnym dokumencie „Kobiety, które płacą za seks”, Jodie rozmawia z kobietami, które płacą mężczyznom za seks oraz z mężczyznami, świadczącymi właśnie takie usługi. Celebrytka spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, czy panie traktują taki seks jako zwykłą transakcję biznesową i czy są w stanie oddzielić go od miłości.

„Jedzenie – moja obsesja”
8 października od godziny 12:55
Jedzenie jest naturalną częścią życia każdego z nas. Wielu osobom kojarzy się z przyjemnością oraz posiłkami w gronie rodziny czy przyjaciół. Są jednak tacy, dla których to ciągła walka, obsesja, a czasem wręcz koszmar. Program przedstawia losy osób mających nietypowe relacje z jedzeniem. Wśród nich znajdziecie Shiseido, której majonezowa fobia niszczy jej związek oraz Vica, który poświęcił swoje życie na kolekcjonowanie butelek z ostrym sosem. Poznacie także lunatyczkę Jessicę, która każdej nocy spożywa około 1500 dodatkowych kalorii i Patricka, który codziennie wypija około siedmiu filiżanek octu. Czy specjalistom uda się pomóc bohaterom programu i zapanować nad ich obsesjami?

„Czasomaniacy”
8 października o godzinie 16:25
9 października o godzinie 10:25
Niby szczęśliwi czasu nie liczą, ale są też tacy, którzy zrobią wszystko, aby go zaoszczędzić. „Czasomaniacy” dokładają wszelkich starań, aby skrócić czas wykonywania codziennych obowiązków choć o kilka chwil. Bohaterowie programu zmywają naczynia pod prysznicem i depilują ciało w pracy – dla nich liczy się każda sekunda. W końcu czas to pieniądz!

„Kobiety bez tabu”
8 października od godziny 19:00
9 października od godziny 17:40
Jak wygląda życie intymne kobiet? Z jakimi problemami się mierzą? Czy umieją poradzić sobie z bolesnym rozstaniem? Dlaczego niektóre kobiety nie planują macierzyństwa, a inne decydują się na nie w późnym wieku? Jaki jest współczesny facet? Co prowadzi do zdrady? Tutaj nie boimy się rozmawiać o tematach tabu! W swoim programie Agata Młynarska poruszy kwestie, które są bliskie każdej kobiecie. „Kobiety bez tabu” to wyjątkowy cykl, który może zastąpić spotkanie w gronie najbliższych przyjaciółek.

Brak komentarzy

Exit mobile version